Tipy na víkend: Noc kostelů, Emil Open a další ohňostroj

  • 09. června 2017
  • 1 minuta čtení
(bim) – Víkendový kulturní program zvýrazní Noc kostelů, pokračují mezinárodní hry pro handicapovanou mládež, z přehrady bude odpálen další soutěžní ohňostroj a příznivci motorismu mohou navštívit závody na Masarykově okruhu.

Během Noci kostelů se od pátečního večera otevřou i v Brně dveře řady těchto svatostánků. V rámci akce je pro letošek připravena i speciální tramvaj s doprovodným programem. Bližší informace jsou zde.

Až do neděle pokračují Evropské hry handicapované mládeže Emil Open 2017.

V sobotu ve 22.30 začne v pořadí již třetí soutěžní ohňostroj letošního ročníku Ignis Brunensis. Po českých a rakouských ohňostrůjcích se představí se svou podívanou německá společnost IP INNOVATIVE PYROTECHNIK.

Závod Gruppo Peroni je na pořadu po oba víkendové dny na Masarykově okruhu. Italský šampionát GT, historických a cestovních vozů se po desetileté přestávce opět vrací do Brna.

Zpomal fashion day pořádaný v kavárně Blokk na Husově ulici v sobotu od třinácti hodin nabídne workshopy i přednášky o módě. Na programu bude i módní přehlídka sekáčových outfitů a jejich následná dražba.

V neděli od šestnácti hodin bude příležitost navštívit staveniště koncertního sálu pro Brno a dozvědět se zajímavosti o stavbě i projektu. Vstupenky jsou k dispozici na http://www.salprobrno.cz/.

Další tipy na víkendové akce jsou i na www.gotobrno.cz.

Dočtete se v Metropolitanu

  • Kateřina Liďáková. Foto: Marek Malůšek
    Kam jdeš, divadlo? Do Brna

    Kateřina Liďáková, od roku 2022 členka činohry Národního divadla Brno, strávila šestnáct let na prknech Městského divadla Zlín, kde také jako ředitel, dramaturg, herec i autor působil její manžel a...

Nenechte si ujít