Přeskočit na obsah

Tipy na víkend: Noc kostelů, Emil Open a další ohňostroj

09. června 2017 1 minuta čtení
(bim) – Víkendový kulturní program zvýrazní Noc kostelů, pokračují mezinárodní hry pro handicapovanou mládež, z přehrady bude odpálen další soutěžní ohňostroj a příznivci motorismu mohou navštívit závody na Masarykově okruhu.

Během Noci kostelů se od pátečního večera otevřou i v Brně dveře řady těchto svatostánků. V rámci akce je pro letošek připravena i speciální tramvaj s doprovodným programem. Bližší informace jsou zde.

Až do neděle pokračují Evropské hry handicapované mládeže Emil Open 2017.

V sobotu ve 22.30 začne v pořadí již třetí soutěžní ohňostroj letošního ročníku Ignis Brunensis. Po českých a rakouských ohňostrůjcích se představí se svou podívanou německá společnost IP INNOVATIVE PYROTECHNIK.

Závod Gruppo Peroni je na pořadu po oba víkendové dny na Masarykově okruhu. Italský šampionát GT, historických a cestovních vozů se po desetileté přestávce opět vrací do Brna.

Zpomal fashion day pořádaný v kavárně Blokk na Husově ulici v sobotu od třinácti hodin nabídne workshopy i přednášky o módě. Na programu bude i módní přehlídka sekáčových outfitů a jejich následná dražba.

V neděli od šestnácti hodin bude příležitost navštívit staveniště koncertního sálu pro Brno a dozvědět se zajímavosti o stavbě i projektu. Vstupenky jsou k dispozici na http://www.salprobrno.cz/.

Další tipy na víkendové akce jsou i na www.gotobrno.cz.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Kampaň Brno narůžovo cílí na prevenci rakoviny prsu.
Brno narůžovo přináší prevenci rakoviny prsu do brněnských ulic

Růžovou barvu si vzaly za svou pravidelné říjnové akce spojené s osvětou týkající se rakoviny prsu a podpory onkologických pacientů. Akce probíhají po celém světě a Brno není výjimkou. Celý měsíc proto bude narůžovo.

Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren, foto: MMB
Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren

Co s průmyslovými budovami v mezidobí, kdy je přestanou využívat Teplárny Brno a než se území přebuduje na tzv. chytrou čtvrť Špitálka? Nad tím se zamýšleli studenti tří brněnských univerzit v soutěži MUNISS, kterou každoročně pořádá město. Jejich nápady teď prezentují výstavní panely v ulicích města.

V anketě se lidé těsně vyjádřili pro rozšíření parku na místo stávajících likusáků, foto: Hvězdárna Brno
Anketa o likusáky: Výsledek je těsný, město bude hledat koncepční řešení s VUT

Přes patnáct set lidí se zapojilo do ankety, která řešila budoucnost pěti likusáků na Kraví hoře. Výsledky hovoří těsně pro jejich odstranění a rozšíření parku. Vzhledem k vyrovnanému hlasování bude ale město brát v úvahu i potřeby kreativců, kteří zde dnes mají zkušebny a ateliéry. Koncepční řešení chce hledat s VUT, majitelem zbylé, rozsáhlejší části areálu.

Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky
Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky

Do 30. listopadu 2022 mají lidé šanci ukončit některé exekuce, které v minulosti vznikly z veřejnoprávních dluhů, a to za výhodných podmínek. Již druhé Milostivé léto začalo 1. září.