Tipy na víkend: nenechte si utéct výstavu kosatců, Majáles či myslivecký den - Tiskový servis

Tipy na víkend: nenechte si utéct výstavu kosatců, Majáles či myslivecký den

Spousta příjemných zážitků vás nemine během víkendového volna. Vyrazte třeba na tradiční výstavu kosatců, oslavte krásné jarní počasí na Brněnském Majálesu nebo objevujte s dětmi myslivecké aktivity na Špilberku. Na Masarykův okruh pak přifrčí k závodům historické vozy a bude se hrát o postup na házenkářské mistrovství světa.

Předchozí ročník Brněnského Majálesu. Foto: Brněnský Majáles

Předchozí ročník Brněnského Majálesu. Foto: Brněnský Majáles

Vydejte se na novou výstavu v letohrádku Mitrovských, která připomíná nejznámější příběhy bratří Grimmů, Boženy Němcové a Karla Jaromíra Erbena. Připraveny jsou velkoformátové postavy z oblíbených pohádek společně s hravými úkoly a pracovními listy. Expozice potrvá až do 7. července, navštívit ji můžete vždy od středy do neděle mezi 10. a 16. hodinou.

Pátkem začíná v Botanické zahradě a arboretu Mendelovy univerzity výstava kosatců IRIS. Sbírka čítá přes 350 kultivarů, které uvidíte seřazené podle barev a doby vyšlechtění. Kromě toho se těšte také na otevřené orchidejové skleníky. Výstavu můžete zhlédnout až do pondělí, a to každodenně v rozmezí 9–18 hodin. Vstup je možný pouze hlavním vchodem z třídy Generála Píky 1.

Třetí ročník festivalu Plácek hostí do soboty bývalá káznice na Cejlu. Akce se věnuje tvorbě, vzdělávání a komunitě mladých divadelních tvůrců obecně. Zachovalé prostory káznice si navíc lze projít při jednom z termínů komentovaných prohlídek, jež se chystají na sobotní odpoledne. Lístky seženete zde.


Výstava kosatců IRIS. Foto: Mendelova univerzita v Brně

Výjimečnou sobotu ovšem zažijete i na Špilberku. V 10.00 tam začíná akce Lesem s myslivcem organizovaná Muzeem města Brna spolu s Českomoravskou mysliveckou jednotou. Neunikne vám koncert trubačů, dále se představí lukostřelci nebo klub sokolníků. Zároveň budou připraveny soutěže pro děti. Podívejte se na podrobný program akce.

Pořádnou zábavu nabídne ve stejný den také Brněnský Majáles. Už v 9.30 vyráží slavnostní průvod z náměstí Svobody do areálu výstaviště, kde proběhne hlavní náplň akce. Čekají vás vystoupení více než 20 populárních interpretů včetně bohatého doprovodného programu. Mezi stánky nebude chybět ani město Brno, jehož jméno ponese i jedna ze tří stagí. V prodeji zůstávají poslední zbytky vstupenek, získejte je včas zde.

Šampionát historických závodních vozů Histo Cup. Foto: Brno Circuit

Fanoušky aut láká k návštěvě šampionát historických závodních vozů Histo Cup, který se koná po celý víkend na Masarykově okruhu. Nasajte atmosféru zlatých časů automobilového sportu, přesný harmonogram včetně předprodeje vstupenek hledejte na www.automotodrombrno.cz/histocup-2024/.

Víkend završí velkolepý zápas pro českou házenou. V neděli od 16.30 se ve Winning Group Areně utkají naši reprezentanti s Rumunskem o to, kdo postoupí na nadcházející mistrovství světa. Smažou Češi jednobrankové manko z úvodního duelu? Lístky kupujte online.

Další články z rubriky