Přeskočit na obsah

Tipy na víkend: muzejní noc, šifry, výstava, folklor, gastronomie a sport

18. května 2018 2 minuty čtení
(ik) – Zásadní akcí tohoto víkendu bude Brněnská muzejní noc. Bude otevřeno 29 kulturních institucí. K dalším tipům na sobotu a neděli patří i start šifrovací hry, výstava a folklor v Líšni, gastronomie, fotbal a veslařská regata.

Od prvních minut soboty se mohou hráči přihlásit do 4. kola šifrovací hry Brno, co není. Tato část soutěže má název Záhada vlnolamu. Hru mohou hráči absolvovat každý den v libovolný čas. První stanoviště najdou v parčíku u budovy Brněnských komunikací na Renneské ulici. Prvních pět týmů, které zvládnou kolo nejrychleji s kladnými body, získá zážitkovou odměnu, a to 25. května od 18 hodin průchod tříkilometrovou štolou pod Lesnou. Tímto prostorem protéká Ponávka.

Dnes v 17 hodin bude mít ve foyer kulturního domu Dělňák na Klajdovské 28 vernisáž výstava, která připomíná boj české šlechty za územní celistvost a státnost. Má název Šlechtické poselství 1938-1939. Bude přístupná veřejnosti do 15. června.

V sobotu se uskuteční na hradě Veveří druhý ročník food festivalu Ochutnejte Česko. Akce potrvá od 10 do 18 hodin. Návštěvníci vyzkouší všechny chutě ČR a regionální speciality na jednom místě.

V líšeňské orlovně na Holzově 7 bude na pořadu národopisná slavnost. Tradiční akce s pestrým folklorním programem potrvá v sobotu od 15 do 19 hodin.

Po oba víkendové dny se bude na přehradě konat 47. Brněnská mezinárodní regata juniorů. Startovat budou veslaři ze sedmi států. „Včetně posádek z partnerských měst Brna, a to z Kaunasu, Vídně, Poznaně, Lipska a Bratislavy,“ zdůraznil ředitel regaty Jaroslav Kučera. Závody pořádané TJ Lodní sporty po oba dny začínají v 8.30 a potrvají do 17 hodin. Cíl je poblíž přístaviště dopravního podniku.

Další tipy najdete na www.gotobrno.cz

Mohlo by vás dále zajímat

Vladimíra Blažková. Foto: Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje
Vladimíra Blažková: Člověk musí mít z koní respekt

Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu. Své o tom ví také Vladimíra Blažková, která to od dětské lásky ke koním dotáhla až na Mezinárodní policejní mistrovství České republiky v jízdě na koni. V kariéře ji nezastavil ani vážný úraz páteře, který utrpěla nijak překvapivě po pádu z koně. V rámci zmíněného turnaje, který již dvakrát vyhrála, se letos po třech letech představí brněnským fanouškům 10. června na Panské líše.

Účastníci sportovní aktivity v rámci Brněnských dnů pro zdraví, foto: MMB
Zdravé tělo i zdravého ducha Brňanů posílí kampaň

Město tvoří lidé, zdravé město pak zdraví lidé. Prvních osmnáct dnů v červnu budou mít fanoušci této myšlenky příležitost podpořit ji vlastní aktivitou během tradiční celoměstské kampaně Brněnské dny pro zdraví.

Martin Motyčka. Foto: Zdeněk Kolařík
Pod křídly Diecézního muzea je sakrálnímu umění dobře

Před 30 lety, 1. června 1993, bylo založeno Diecézní muzeum brněnského biskupství, které se tak v České republice stalo prvním svého druhu po listopadové revoluci. Otevřeno má od pondělí do soboty a kromě stálé expozice pořádá také přechodné výstavy v katedrální kryptě a tzv. Propité věži na Petrově. Jeho ředitel Martin Motyčka zdůrazňuje, že nejde jen o výstavní instituci, ale také o duchovní prostor vhodný k modlitbě a rozjímání.

Ředitel JICu Petr Chládek: „Naší touhou není atakovat pozice hlavních měst, ale vybudovat si místo v rámci ‚dvojek’, tedy stát po boku Lince, Drážďan apod.“ Foto: JIC
Podporujeme lidi s nápadem, který má šanci dobýt svět. Už 20 let

Z bodu, kde zhruba každý osmý člověk nemohl sehnat práci, do situace, kdy lidé sami vytvářejí nadstandardně placená pracovní místa. Z města s krachujícími podniky a opuštěnými továrnami líhní startupů a inovativních firem. Takovou proměnou Brno prošlo od přelomu tisíciletí do současnosti. A na tom, že věci nabraly tenhle směr, má kromě jiného zásluhu i JIC, který vznikl právě před 20 lety s cílem pomáhat podnikatelům prorazit nejen v regionu, ale i ve světě. O „včera, dnes a zítra“ této instituce jsme mluvili s jejím ředitelem Petrem Chládkem. 

Nejnovější články

OPEN STUDIOS vás vezmou do uměleckých ateliérů. Foto: Aneta Šilhánková
Vyrazte do ulic – kulturu, zábavu a zážitky neminete

Víkend plný akcí a událostí, to je v Brně standard, ale tentokrát je opravdu nabito. Jak a kde vznikají umělecká díla, poodhalí OPEN STUDIOS. Brněnský Bronx ožije festivalem Ghettofest. Brněnský týden pro zdraví zve na velkou řádku akcí, například v sobotu můžete podpořit ParaCENTRUM Fenix.

V pondělí se rezidentní parkování rozšíří do oblasti Jílová. Foto: MMB
V pondělí se rezidentní parkování rozšíří do oblasti Jílová

Od 5. června se do systému rezidentního parkování připojí oblast 1-24 Jílová. Bude patřit do návštěvnické zóny C. Pro abonenty a rezidenty platí stejná pravidla jako v ostatních oblastech.

Sezóna na koupališti Riviéra začíná. Kde půjde zaparkovat? Zdroj: MMB
Sezóna na koupališti Riviéra začíná. Kde půjde zaparkovat?

AKTUALIZACE 1. 6.
Koupaliště Riviéra zahajuje sezónu v sobotu 27. května. Zároveň jsou v plném proudu práce na přilehlém úseku velkého městského okruhu. Návštěvníci tak nebudou moci využívat obvyklá parkovací místa ani zastávky MHD. Od 1. června je ale v provozu nová bezplatná okružní linka.

Vladimíra Blažková. Foto: Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje
Vladimíra Blažková: Člověk musí mít z koní respekt

Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu. Své o tom ví také Vladimíra Blažková, která to od dětské lásky ke koním dotáhla až na Mezinárodní policejní mistrovství České republiky v jízdě na koni. V kariéře ji nezastavil ani vážný úraz páteře, který utrpěla nijak překvapivě po pádu z koně. V rámci zmíněného turnaje, který již dvakrát vyhrála, se letos po třech letech představí brněnským fanouškům 10. června na Panské líše.