Přeskočit na obsah

Tipy na víkend: muzejní noc, šifry, výstava, folklor, gastronomie a sport

18. května 2018 2 minuty čtení
(ik) – Zásadní akcí tohoto víkendu bude Brněnská muzejní noc. Bude otevřeno 29 kulturních institucí. K dalším tipům na sobotu a neděli patří i start šifrovací hry, výstava a folklor v Líšni, gastronomie, fotbal a veslařská regata.

Od prvních minut soboty se mohou hráči přihlásit do 4. kola šifrovací hry Brno, co není. Tato část soutěže má název Záhada vlnolamu. Hru mohou hráči absolvovat každý den v libovolný čas. První stanoviště najdou v parčíku u budovy Brněnských komunikací na Renneské ulici. Prvních pět týmů, které zvládnou kolo nejrychleji s kladnými body, získá zážitkovou odměnu, a to 25. května od 18 hodin průchod tříkilometrovou štolou pod Lesnou. Tímto prostorem protéká Ponávka.

Dnes v 17 hodin bude mít ve foyer kulturního domu Dělňák na Klajdovské 28 vernisáž výstava, která připomíná boj české šlechty za územní celistvost a státnost. Má název Šlechtické poselství 1938-1939. Bude přístupná veřejnosti do 15. června.

V sobotu se uskuteční na hradě Veveří druhý ročník food festivalu Ochutnejte Česko. Akce potrvá od 10 do 18 hodin. Návštěvníci vyzkouší všechny chutě ČR a regionální speciality na jednom místě.

V líšeňské orlovně na Holzově 7 bude na pořadu národopisná slavnost. Tradiční akce s pestrým folklorním programem potrvá v sobotu od 15 do 19 hodin.

Po oba víkendové dny se bude na přehradě konat 47. Brněnská mezinárodní regata juniorů. Startovat budou veslaři ze sedmi států. „Včetně posádek z partnerských měst Brna, a to z Kaunasu, Vídně, Poznaně, Lipska a Bratislavy,“ zdůraznil ředitel regaty Jaroslav Kučera. Závody pořádané TJ Lodní sporty po oba dny začínají v 8.30 a potrvají do 17 hodin. Cíl je poblíž přístaviště dopravního podniku.

Další tipy najdete na www.gotobrno.cz

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.

Oslavy 30. výročí Centra experimentálního divadla
Brněnská hra s experimentem. CED slaví třicetiny

Divadlo je jako umělecká forma jedinečné v nekonečnosti možností svého vyjádření. V Brně máme navíc privilegium – jsme už 30 let svědky, diváky a účastníky velmi aktivního „osahávání hranic“ divadla. A to vše díky Centru experimentálního divadla, známému také pod zkratkou CED.

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Zelená střecha v brněnských Bohunicích
O ekologické dotace můžete požádat až do konce října

Neváhejte, ještě letos stihnete podat žádost o ekodotace. Všech pět výzev: Zeleň střechám, Nachytej dešťovku, Vnitroblok, Nábřežít a Ekovýuka je otevřeno do konce října. Ekologická řešení tak můžete aplikovat přímo na své bydlení, zahradu nebo můžete oživit vnitroblok, nachystat ekologický program či kulturně obohatit nábřeží brněnských řek.