Tipy na víkend: muzejní noc, šifry, výstava, folklor, gastronomie a sport

  • 18. května 2018
  • 2 minuty čtení
(ik) – Zásadní akcí tohoto víkendu bude Brněnská muzejní noc. Bude otevřeno 29 kulturních institucí. K dalším tipům na sobotu a neděli patří i start šifrovací hry, výstava a folklor v Líšni, gastronomie, fotbal a veslařská regata.

Od prvních minut soboty se mohou hráči přihlásit do 4. kola šifrovací hry Brno, co není. Tato část soutěže má název Záhada vlnolamu. Hru mohou hráči absolvovat každý den v libovolný čas. První stanoviště najdou v parčíku u budovy Brněnských komunikací na Renneské ulici. Prvních pět týmů, které zvládnou kolo nejrychleji s kladnými body, získá zážitkovou odměnu, a to 25. května od 18 hodin průchod tříkilometrovou štolou pod Lesnou. Tímto prostorem protéká Ponávka.

Dnes v 17 hodin bude mít ve foyer kulturního domu Dělňák na Klajdovské 28 vernisáž výstava, která připomíná boj české šlechty za územní celistvost a státnost. Má název Šlechtické poselství 1938-1939. Bude přístupná veřejnosti do 15. června.

V sobotu se uskuteční na hradě Veveří druhý ročník food festivalu Ochutnejte Česko. Akce potrvá od 10 do 18 hodin. Návštěvníci vyzkouší všechny chutě ČR a regionální speciality na jednom místě.

V líšeňské orlovně na Holzově 7 bude na pořadu národopisná slavnost. Tradiční akce s pestrým folklorním programem potrvá v sobotu od 15 do 19 hodin.

Po oba víkendové dny se bude na přehradě konat 47. Brněnská mezinárodní regata juniorů. Startovat budou veslaři ze sedmi států. „Včetně posádek z partnerských měst Brna, a to z Kaunasu, Vídně, Poznaně, Lipska a Bratislavy,“ zdůraznil ředitel regaty Jaroslav Kučera. Závody pořádané TJ Lodní sporty po oba dny začínají v 8.30 a potrvají do 17 hodin. Cíl je poblíž přístaviště dopravního podniku.

Další tipy najdete na www.gotobrno.cz

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít