Přeskočit na obsah

Tipy na víkend: majáles, krásná auta i cyklistika

05. května 2017 2 minuty čtení
(ik) – Prodloužený víkend nabídne majáles, historické cestovní auta a speciály i Milčovo kolečko.

V sobotu je na pořadu oslava jara i studentského života, tedy Brněnský majáles 2017. Bude zahájen v 10.30 na náměstí Svobody. Průvod pak vyrazí na výstaviště.

„Bude největší ve čtrnáctileté historii. A na alegorických vozech pojednou vybrané kapely a účinkující, konkrétně Tomáš Klus, Rybičky 48, Marpo & Troublegang, Jelen a Horkýže Slíže,“ uvedl jeden z organizátorů akce David Peštál. Majáles bude vrcholit v podvečer a večer na výstavišti vyhlášením královny, prince a princezny a korunovací krále.

Ode dneška do neděle se koná na Masarykově okruhu rakouský šampionát historických a klasických závodních vozů Histo Cup. Celkem se na startovním roštu vystřídá více než 200 vozů, včetně osmiválce McLaren Can Am M1 ze 60. let minulého století.

Již posedmé dorazí 8. května do Bosonoh kolečkáři z celé republiky, aby si připomenuli památku cyklistického reprezentanta Miloše Hrazdíry (1945 – 1990) a oslavili cyklistická výročí letošního roku. Akce Milčovo kolečko začne ve 13.30 v Hoštické ulici, kde cyklista bydlel. Na pořadu bude i intervalový závod pro horská a krosová kola na 3 kilometry. Cyklistům a příchozím zahraje Jiří Helán s kapelou.

Další tipy na víkendové akce najdete i na www.gotobrno.cz.

V pondělí budou na pořadu pietní akty u příležitosti 72. výročí ukončení druhé světové války, a to v 10 hodin u Kounicových kolejí a ve 14 hodin na Moravském náměstí.

Mohlo by vás dále zajímat

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.

Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně, foto: Brno 2028
Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně

Třináct kulturních akcí jen do konce listopadu - tak vypadá momentální program nového kulturního prostoru v Brně, bývalého bytu básníka Zeno Kaprála. Unikátní literární salon vznikl pod hlavičkou kandidatury Brna na Evropské hlavní město kultury 2028.