Přeskočit na obsah

Tipy na víkend: lyže, bitva, házená i akce pro děti

02. února 2018 1 minuta čtení
(ik) – Sjezdovky poblíž Brna, rekonstrukce bitvy, házená i akce pro děti jsou tipy na tento víkend.

Sjezdovky v dojezdové vzdálenosti kolem hodiny od Brna jsou v provozu. Konkrétně Olešnice, Jimramov, Hlinsko, Karasín, Velké Meziříčí a v sobotu opět i Hodonín u Kunštátu. Lyžaři však musí počítat s kašovitým sněhem, většinou po umělém zasněžování. Počasí letos zatím není nakloněno lyžování. Přehledné informace jsou na www.sjezdovky.cz.

Kousek od Brna se v sobotu uskuteční zimní bitva, a to v Ořechově. Je inspirovaná událostmi roku 1944 u krajinského města Kamenec Podolský. Akce v Army parku Ořechov začne ve 14 hodin.

Středisko volného času Lužánky připravuje ode dneška přes celý příští týden akce pro děvčata a chlapce. V mnohých z těchto nabídek jsou stále ještě volná místa. Aktuální přehled je zde.

Další tipy najdete na www.gotobrno.cz.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.