Přeskočit na obsah

Tipy na víkend: lvi, folklor, roztočení jeřábu, akce pro děti, běh a fotbal

25. srpna 2017 2 minuty čtení
(ik) – Otevření expozice lvů konžských v zoo, folklorní festival, roztočení jeřábu na Špilberku, Pigyáda, hradní běh i fotbalový zápas Zbrojovky se Spartou jsou tipy na tento víkend.

Nová expozice lvů konžských bude v zoo slavnostně otevřena v sobotu ve 14 hodin. Hlavní program, který bude na podiu u Dětské zoo od 13.30, doplní doprovodné programy v Beringii, u Exotária, v Africké vesnici a u Indiánských týpí. Celý den se můžou návštěvníci těšit také na komentovaná krmení.

Jak funguje středověký stavební jeřáb zájemci zjistí v sobotu od 15 hodin na Špilberku. Lidská síla stačí k přemístění několikasetkilového břemene. Ukázka je součástí doprovodného programu výstavy Stavba jako Brno.

V nově otevřeném BRuNO family parku na Kigginsově 2 ve Slatině bude v neděli na pořadu rodinný festival Pigyáda. „Děti budou jezdit na tobogánu, prozkoumat chobotnici nebo se projet na lodičce. A k tomu jim v rámci hlavního programu připravujeme kouzelnická, taneční, pěvecká i žonglérská vystoupení,“ zdůrazňuje za pořadatele Zdenka Chocholoušová z Lagardere Active ČR. Podrobný program je zde.

V sobotu se u hradu Veveří uskuteční další díl běžeckého seriálu Běžíme na hrad. Registrace probíhá od 9.30. Start prvního závodu pro děti je připraven na 11 hodin, závody na 5 a 15 km startují ve 13 a ve 14.30 hodin.

Fotbalová Zbrojovka se letos v nejvyšší soutěži trápí. Stejně jako hvězdná Sparta Praha. Jejich souboj začne v sobotu v 17 hodin na stadionu na Srbské. V loňském ročníku Zbrojovka vyhrála doma 1:0 a v Praze remizovala 3:3.

Tipy na víkend najdete i na www.gotobrno.cz.

Mohlo by vás dále zajímat

Bazilika Nanebevzetí Panny Marie. Foto: Internetová encyklopedie dějin Brna
Starobrněnský klášter slaví 700 let

Stavba kláštera jako vykoupení z pozemských hříchů. I takto – poněkud bulvárně – bychom se mohli dívat na vznik starobrněnského kláštera cisterciaček. Jeho zakladatelka a donátorka královna Eliška Rejčka byla žena s pozoruhodným osudem. Její životní kroky by budily pozornost i nyní, natož ve středověkých českých zemích.

Tunel na Žabovřeské. Foto: Marie Schmerková
Velký městský okruh se rozrůstá, pracuje se na třech úsecích

Neustálé čekání v zácpách nemá nikdo rád. Jak ale pomoci plynulejší dopravě v Brně, když aut je stále více a ulice nelze nafouknout? Jedním z řešení je vybudování velkého městského okruhu (VMO). Aktuálně se pracuje hned na třech úsecích. Po jejich dokončení sice zatím nebude hotový celý okruh, ale řidičům i tak prospějí.

Povalená dopravní značka na Husově. Foto: MMB
BRŇÁCI a Brňačky, udělejte něco PRO BRNO

I když je oficiální název aplikace Brňáci pro Brno z dnešního pohledu genderově nekorektní, ona sama obyvatelům všech pohlaví dělá dobrou službu. Už 13 let jim umožňuje, aby jednoduše z mobilu nebo z počítače nahlásili závady, na které ve městě narazili, ať už jde o uvolněné dlaždice v chodníku, výmol v silnici, rozbujelou zeleň bránící ve výhledu, nebo blikající lampu.

Zahrady vil Tugendhat a Löw-Beer jsou nově průchozí zdarma. Foto: Marie Schmerková
Vyšel květnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Od začátku května opět pojede tramvaj číslo 1 do Bystrce. O víkendu 13. a 14. května se otevře více než sto běžně nepřístupných míst při festivalu Open House Brno. A do 15. května je možné přihlásit nápad na zlepšení života ve městě do participativního rozpočtu Dáme na vás.

Nejnovější články

Brněnské výstaviště, foto: M. Schmerková
Výstaviště slaví 95 let. Vyrazte prozkoumat brněnskou veletržní chloubu

Hlavním tahákem nadcházejícího víkendu jsou bezesporu oslavy 95 let brněnského výstaviště. Neváhejte s návštěvou, program je opravdu bohatý. Dále začíná také festival Provázek open, který potrvá až do června. K návštěvě zvou i dopravní hřiště v Komíně a Řečkovicích – chystá se zde speciální program pro děti.

Do Brna se sjeli zástupci dvanácti měst, aby sdíleli své zkušenosti a příklady dobré praxe a načerpali novou inspiraci.  Foto: M. Schmerková
Jak na životní prostředí? Zkušenosti z celého světa se sdílely v Brně

Zelená infrastruktura, údržba zeleně nebo energetika – i tato témata zahrnoval městem organizovaný mezinárodní workshop nazvaný příznačně Den partnerských měst. Do Brna se sjeli zástupci dvanácti měst, aby sdíleli své zkušenosti a příklady dobré praxe a načerpali novou inspiraci.  

Sezóna na koupališti Riviéra začíná. Kde půjde zaparkovat? Zdroj: MMB
Sezóna na koupališti Riviéra začíná. Kde půjde zaparkovat?

Koupaliště Riviéra zahajuje sezónu v sobotu 27. května. Zároveň jsou v plném proudu práce na přilehlém úseku velkého městského okruhu. Návštěvníci tak nebudou moci využívat obvyklá parkovací místa ani zastávky MHD. 

Zootechnička s medvíďaty, archiv Zoo Brno
Poznejte sedm desetiletí Zoo Brno ve fotografiích v Urban centru

Za odpočinkem i zvířaty chodí lidé do brněnské zoo od roku 1953. Jak se zahrada za 70 let proměnila, mapuje výstava historických i současných fotografií, kterou můžete až do 10. července navštívit v Urban centru na Mečové.