Přeskočit na obsah

Tipy na víkend: lvi, folklor, roztočení jeřábu, akce pro děti, běh a fotbal

25. srpna 2017 2 minuty čtení
(ik) – Otevření expozice lvů konžských v zoo, folklorní festival, roztočení jeřábu na Špilberku, Pigyáda, hradní běh i fotbalový zápas Zbrojovky se Spartou jsou tipy na tento víkend.

Nová expozice lvů konžských bude v zoo slavnostně otevřena v sobotu ve 14 hodin. Hlavní program, který bude na podiu u Dětské zoo od 13.30, doplní doprovodné programy v Beringii, u Exotária, v Africké vesnici a u Indiánských týpí. Celý den se můžou návštěvníci těšit také na komentovaná krmení.

Jak funguje středověký stavební jeřáb zájemci zjistí v sobotu od 15 hodin na Špilberku. Lidská síla stačí k přemístění několikasetkilového břemene. Ukázka je součástí doprovodného programu výstavy Stavba jako Brno.

V nově otevřeném BRuNO family parku na Kigginsově 2 ve Slatině bude v neděli na pořadu rodinný festival Pigyáda. „Děti budou jezdit na tobogánu, prozkoumat chobotnici nebo se projet na lodičce. A k tomu jim v rámci hlavního programu připravujeme kouzelnická, taneční, pěvecká i žonglérská vystoupení,“ zdůrazňuje za pořadatele Zdenka Chocholoušová z Lagardere Active ČR. Podrobný program je zde.

V sobotu se u hradu Veveří uskuteční další díl běžeckého seriálu Běžíme na hrad. Registrace probíhá od 9.30. Start prvního závodu pro děti je připraven na 11 hodin, závody na 5 a 15 km startují ve 13 a ve 14.30 hodin.

Fotbalová Zbrojovka se letos v nejvyšší soutěži trápí. Stejně jako hvězdná Sparta Praha. Jejich souboj začne v sobotu v 17 hodin na stadionu na Srbské. V loňském ročníku Zbrojovka vyhrála doma 1:0 a v Praze remizovala 3:3.

Tipy na víkend najdete i na www.gotobrno.cz.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.

Oslavy 30. výročí Centra experimentálního divadla
Brněnská hra s experimentem. CED slaví třicetiny

Divadlo je jako umělecká forma jedinečné v nekonečnosti možností svého vyjádření. V Brně máme navíc privilegium – jsme už 30 let svědky, diváky a účastníky velmi aktivního „osahávání hranic“ divadla. A to vše díky Centru experimentálního divadla, známému také pod zkratkou CED.