Tipy na víkend: lvi, folklor, roztočení jeřábu, akce pro děti, běh a fotbal

  • 25. srpna 2017
  • 2 minuty čtení
(ik) – Otevření expozice lvů konžských v zoo, folklorní festival, roztočení jeřábu na Špilberku, Pigyáda, hradní běh i fotbalový zápas Zbrojovky se Spartou jsou tipy na tento víkend.

Nová expozice lvů konžských bude v zoo slavnostně otevřena v sobotu ve 14 hodin. Hlavní program, který bude na podiu u Dětské zoo od 13.30, doplní doprovodné programy v Beringii, u Exotária, v Africké vesnici a u Indiánských týpí. Celý den se můžou návštěvníci těšit také na komentovaná krmení.

Jak funguje středověký stavební jeřáb zájemci zjistí v sobotu od 15 hodin na Špilberku. Lidská síla stačí k přemístění několikasetkilového břemene. Ukázka je součástí doprovodného programu výstavy Stavba jako Brno.

V nově otevřeném BRuNO family parku na Kigginsově 2 ve Slatině bude v neděli na pořadu rodinný festival Pigyáda. „Děti budou jezdit na tobogánu, prozkoumat chobotnici nebo se projet na lodičce. A k tomu jim v rámci hlavního programu připravujeme kouzelnická, taneční, pěvecká i žonglérská vystoupení,“ zdůrazňuje za pořadatele Zdenka Chocholoušová z Lagardere Active ČR. Podrobný program je zde.

V sobotu se u hradu Veveří uskuteční další díl běžeckého seriálu Běžíme na hrad. Registrace probíhá od 9.30. Start prvního závodu pro děti je připraven na 11 hodin, závody na 5 a 15 km startují ve 13 a ve 14.30 hodin.

Fotbalová Zbrojovka se letos v nejvyšší soutěži trápí. Stejně jako hvězdná Sparta Praha. Jejich souboj začne v sobotu v 17 hodin na stadionu na Srbské. V loňském ročníku Zbrojovka vyhrála doma 1:0 a v Praze remizovala 3:3.

Tipy na víkend najdete i na www.gotobrno.cz.

Dočtete se v Metropolitanu

  • Kateřina Liďáková. Foto: Marek Malůšek
    Kam jdeš, divadlo? Do Brna

    Kateřina Liďáková, od roku 2022 členka činohry Národního divadla Brno, strávila šestnáct let na prknech Městského divadla Zlín, kde také jako ředitel, dramaturg, herec i autor působil její manžel a...

Nenechte si ujít