Přeskočit na obsah

Tipy na víkend: loučení s plavební sezónou, luxusní hodinky, přehlídka filmů, symfonie i sport

20. října 2017 2 minuty čtení
(ik) – Konec plavební sezóny, výstava hodinek, přehlídka oceněných filmů, hokej i basketbal jsou tipy pro nadcházející víkend. A samozřejmě Symfonie sirén v sobotu večer na výstavišti.

Šest lodí Dopravního podniku města Brna vyjede o víkendu letos po hladině přehrady naposledy. Od dubna do října přepravily 240 000 cestujících, tedy zhruba stejně jako loni. Skončí tak 71. plavební sezóna.

Lodě s názvy Lipsko, Vídeň, Utrecht, Dallas, Stuttgart a Brno jezdí po přehradě z Bystrce do Veverské Bítýšky. Plavební dráha je dlouhá necelých 10 kilometrů. „V následujících dnech a týdnech nás čeká svoz plovoucího zařízení z plavební dráhy a jejich vytažení,“ uvedl vedoucí lodní dopravy Martin Ecler s tím, že 1. listopadu od 15.30 je připravena pro veřejnost ukázka vytažení lodí na břeh. Flotila podstoupí v zimě pravidelnou údržbu.

22. října začne v Sále Břetislava Bakaly čtvrtý ročník přehlídky prestižních festivalových snímků Be2Can. Přináší perličky z filmových festivalů. Uvede premiérově držitele Zlaté palmy z Cannes, snímek Rubena Östlunda Čtverec i film Ildikó Enyedi O těle a duši, který si z Berlína odnesl Zlatého medvěda.

V 15. kole nejvyšší hokejové soutěže bude dnes od 18 hodin v DRFG Areně hostit Kometa pohybující se na čele tabulky čtvrtý Hradec Králové.

V sobotu od 19 hodin v hale míčových sportů v univerzitním kampusu v Bohunicích se střetnou v 5. kole nejvyšší soutěže basketbalistů mmcité+ Brno a DEKSTONE Tuři Svitavy. Dejan Jakara, trenér mmcité+ k zápasu uvádí: „Svitavy letos sestavily velmi dobrý tým, určitě jeden z nejlepších v lize. Jejich současné postavení v tabulce rozhodně neodpovídá jejich skutečné síle.“ Brněnský tým je zatím za 4. místě a Svitavy jsou na osmé příčce.

Další tipy na víkend jsou i na www.gotobrno.cz.

Mohlo by vás dále zajímat

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.

Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně, foto: Brno 2028
Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně

Třináct kulturních akcí jen do konce listopadu - tak vypadá momentální program nového kulturního prostoru v Brně, bývalého bytu básníka Zeno Kaprála. Unikátní literární salon vznikl pod hlavičkou kandidatury Brna na Evropské hlavní město kultury 2028.