Přeskočit na obsah

Tipy na víkend: Letní kino, bruslení nebo jízda historickými vozy

07. července 2017 2 minuty čtení
(ape) – Po deštivém pátku meteorologové slibují na víkend opět slunečné počasí, které bude lákat ke koupání. Pokud navštívíte Brněnskou přehradu, zpestřete si pobyt například grilováním.

Veřejné grily jsou zde jsou hned tři. V lokalitách Rokle, Pod Dymou, Kozí horka a provozují je Lesy města Brna. Čtvrtý, v parku Lužánky, má na starosti Veřejná zeleň města Brna

Nabídku letních kin rozšiřuje další kino, a to na výstavišti. Jako jediné v Brně má moderní LED obrazovku, díky které budou představení začínat už ve 20 hodin. První projekce odstartuje v pátek 7. července kultovním filmem Big Lebowski s Jeffem Bridgesem v hlavní roli. V sobotu je na programu česká tragikomedie Teorie Tygra v režii Radka Bajgara, neděle pak divákům nabídne rodinný animovaný film Čtyřlístek ve službách krále. Na projekci prvních filmů mohou lidé od pátku do neděle zdarma, od příštího týdne zaplatí padesát korun. Více na www.bvv.cz/letni-kino.  

Během posledního dne karlovarského festivalu již tradičně startuje přehlídka Šary Vary. Oficiální festivalové ozvěny od soboty 8. do pátku 16. července divákům v brněnském Univerzitním kině Scala zprostředkují celkem 29 festivalových snímků. Kompletní program přehlídky najdete na www.ozvenyvaru.cz.

Zimní radovánky na ledu bez ledu dětem od začátku července nabízí brněnské Vida Science Centrum. V sobotu od 9 do 10, v úterý a ve čtvrtek od 17 do 18 hodin. Centru plochu pro bruslení z umělého ledu poskytla společnost Glice. Jde o syntetický materiál, který nepotřebuje vodu ani přívod elektřiny, a přitom se na něm dá bruslit stejně jako na přírodním ledu. Umělé kluziště o rozloze necelých dvě stě metrů je největší v republice. Hodinové bruslení je v ceně vstupenky do centra, samostatně pak za 90 korun. Více na webu Vida Science Centra.

Víkendy patří o letních prázdninách na dvou linkách MHD dopravní nostalgii. Moderních tramvaje a trolejbusy totiž nahrazují historická vozidla.  Cestující se můžou těšit na historické tramvaje č. 107 nebo 99, které jsou typické svým dřevěným obložením, a na trolejbusy 6Tr, 7Tr, 9Tr nebo 11Tr. Tramvajová linka H4 bude jezdit po trase Komenského náměstí–Česká–Náměstí Svobody–Zelný trh–Hlavní nádraží–Nové sady–Hybešova–Václavská a Mendlovo náměstí s možností přestupu na linku H24. Ta směřuje z Mendlova náměstí přes zastávky Výstaviště-hlavní vstup – Pisárky–Anthropos–Optátova do Vozovny Komín. Jízdní řád obou linek je ke stažení na webu www.dpmb.cz. Na linkách platí běžný tarif.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.