Tipy na víkend: letní divadla, Mendel Knows a sport

  • 21. července 2017
  • 2 minuty čtení
(ik) – Divadelní představení pod širým nebem, festival Mendel Knows, baseball, silové disciplíny a horská kola patří mezi tipy na tento víkend.

Nejen na Biskupském dvoře budou na pořadu divadelní přestavení po širým nebem. Na nádvoří Špilberku v sobotu a v neděli pokračují Letní shakespearovské slavnosti. Po Hamletovi přichází na pořad Mnoho povyku pro nic. Shakespearova komedie o lásce, intrikách a lžích se odehrává v 16. století v sicilské Messině.

„Je rozkošně ukecaná, a nepředstírá nijakou zvláštní filozofii, kromě té, že se nic nemá brát vážně. A taky nás poučuje, že na této planetě je ze všech božích tvorů člověk tvorem nejlegračnějším,“ uvedl režisér Jiří Nenzel.

Mendel Knows je třídenní akce na počet 195. výročí narození objevitele základních zákonů dědičnosti Gregora Johanna Mendela. Značná část programu se uskuteční v sobotu od 15 hodin až do noci v zahradě Augustiniánského opatství na Mendlově náměstí.

Celek ve čtvrtek zahájil nadstavbovou část vítězstvím. Porazil Hrochy Brno 6:0. Dnes v 19 hodin se utká na stadionu v Komárově s olomouckými Skokany. Zápas bude přenášet  on-line web Draků. V sobotu a v neděli budou následovat odvety v Olomouci.

Crossfitový závod Elite Battle of Brno bude na pořadu v sobotu v areálu Sokola. Soutěžící si změří své síly v atletických, vzpěračských a silových disciplínách. 

Ode dneška do neděle jsou Pisárky dějištěm závodů horských kol. Český pohár vyvrcholí v neděli odpoledne v prostoru atletického stadionu na Pisárecké 7. Vítězové jednotlivých kategorií získají dres mistra ČR.

Další tipy na víkend najdete i na www.gotobrno.cz.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít