Přeskočit na obsah

Tipy na víkend: letní divadla, Mendel Knows a sport

21. července 2017 2 minuty čtení
(ik) – Divadelní představení pod širým nebem, festival Mendel Knows, baseball, silové disciplíny a horská kola patří mezi tipy na tento víkend.

Nejen na Biskupském dvoře budou na pořadu divadelní přestavení po širým nebem. Na nádvoří Špilberku v sobotu a v neděli pokračují Letní shakespearovské slavnosti. Po Hamletovi přichází na pořad Mnoho povyku pro nic. Shakespearova komedie o lásce, intrikách a lžích se odehrává v 16. století v sicilské Messině.

„Je rozkošně ukecaná, a nepředstírá nijakou zvláštní filozofii, kromě té, že se nic nemá brát vážně. A taky nás poučuje, že na této planetě je ze všech božích tvorů člověk tvorem nejlegračnějším,“ uvedl režisér Jiří Nenzel.

Mendel Knows je třídenní akce na počet 195. výročí narození objevitele základních zákonů dědičnosti Gregora Johanna Mendela. Značná část programu se uskuteční v sobotu od 15 hodin až do noci v zahradě Augustiniánského opatství na Mendlově náměstí.

Celek ve čtvrtek zahájil nadstavbovou část vítězstvím. Porazil Hrochy Brno 6:0. Dnes v 19 hodin se utká na stadionu v Komárově s olomouckými Skokany. Zápas bude přenášet  on-line web Draků. V sobotu a v neděli budou následovat odvety v Olomouci.

Crossfitový závod Elite Battle of Brno bude na pořadu v sobotu v areálu Sokola. Soutěžící si změří své síly v atletických, vzpěračských a silových disciplínách. 

Ode dneška do neděle jsou Pisárky dějištěm závodů horských kol. Český pohár vyvrcholí v neděli odpoledne v prostoru atletického stadionu na Pisárecké 7. Vítězové jednotlivých kategorií získají dres mistra ČR.

Další tipy na víkend najdete i na www.gotobrno.cz.

Mohlo by vás dále zajímat

Volby do zastupitelstev obcí a do Senátu se blíží
Volby do zastupitelstev obcí a do Senátu se blíží

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.

Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně, foto: Brno 2028
Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně

Třináct kulturních akcí jen do konce listopadu - tak vypadá momentální program nového kulturního prostoru v Brně, bývalého bytu básníka Zeno Kaprála. Unikátní literární salon vznikl pod hlavičkou kandidatury Brna na Evropské hlavní město kultury 2028.