Přeskočit na obsah

Tipy na víkend: klauni, karneval, animovaný film, ples a kryt

26. ledna 2018 2 minuty čtení
(ik) – Premiéra klaunského projektu, rej masek, Fimfárum Jana Wericha, ples i bomba v atomovém krytu mohou být inspirací pro tento víkend.

Klaunský divadelní projekt Letem sokolím vzešel z potřeby dvou klaunů Michala Chovance a Ondřeje Klíče po tříleté spolupráci na klaunských skečích. Má premiéru dnes večer v Divadle Bolka Polívky. „Mám radost, když se prostřednictvím klauna, tedy bytosti, jež je velice lidská, otevřená, emoční a zranitelná, podaří publikum rozesmát,“ uvedl Michal Kovanec. Pár posledních vstupenek je možné si ještě koupit. A také další na reprízy.

Na netradiční karneval zve Hvězdárna a planetárium Brno. Kromě hudby a reje masek budou v sobotu od 15 hodin pro děti připraveny různé disciplíny, třeba vesmírná chůze nebo vysávání černé díry.

Letohrádek Mitrovských připravil lahůdku v podobě výstavy k animovanému českému filmu Fimfárum Jana Wericha aneb Do třetice všeho dobrého. Lidé uvidí i trojrozměrné scény z jednotlivých pohádek celovečerního filmu, konkrétně z pohádek Jak na Šumavě obři vyhynuli, O kloboučku s pérkem sojčím a Rozum a Štěstí.

Ples jako Brno je na pořadu v sobotu od 19 hodin ve Fait Gallery.

Tuto neděli se lidé mohou připravit na pád atomové bomby na Brno. Co by se dělo, co by měli dělat a další věci se dozvědí v protiatomovém krytu pod Špilberkem. Kino Art s Atomovým krytem 10-Z tam pro ně připravily program při příležitosti Mezinárodního dne mobilizace proti jaderné válce. Trvá tři hodiny a začíná v šest večer. Vchod je z Husovky.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren, foto: MMB
Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren

Co s průmyslovými budovami v mezidobí, kdy je přestanou využívat Teplárny Brno a než se území přebuduje na tzv. chytrou čtvrť Špitálka? Nad tím se zamýšleli studenti tří brněnských univerzit v soutěži MUNISS, kterou každoročně pořádá město. Jejich nápady teď prezentují výstavní panely v ulicích města.

V anketě se lidé těsně vyjádřili pro rozšíření parku na místo stávajících likusáků, foto: Hvězdárna Brno
Anketa o likusáky: Výsledek je těsný, město bude hledat koncepční řešení s VUT

Přes patnáct set lidí se zapojilo do ankety, která řešila budoucnost pěti likusáků na Kraví hoře. Výsledky hovoří těsně pro jejich odstranění a rozšíření parku. Vzhledem k vyrovnanému hlasování bude ale město brát v úvahu i potřeby kreativců, kteří zde dnes mají zkušebny a ateliéry. Koncepční řešení chce hledat s VUT, majitelem zbylé, rozsáhlejší části areálu.

Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky
Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky

Do 30. listopadu 2022 mají lidé šanci ukončit některé exekuce, které v minulosti vznikly z veřejnoprávních dluhů, a to za výhodných podmínek. Již druhé Milostivé léto začalo 1. září.

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.