Tipy na víkend: klauni, karneval, animovaný film, ples a kryt

  • 26. ledna 2018
  • 2 minuty čtení
(ik) – Premiéra klaunského projektu, rej masek, Fimfárum Jana Wericha, ples i bomba v atomovém krytu mohou být inspirací pro tento víkend.

Klaunský divadelní projekt Letem sokolím vzešel z potřeby dvou klaunů Michala Chovance a Ondřeje Klíče po tříleté spolupráci na klaunských skečích. Má premiéru dnes večer v Divadle Bolka Polívky. „Mám radost, když se prostřednictvím klauna, tedy bytosti, jež je velice lidská, otevřená, emoční a zranitelná, podaří publikum rozesmát,“ uvedl Michal Kovanec. Pár posledních vstupenek je možné si ještě koupit. A také další na reprízy.

Na netradiční karneval zve Hvězdárna a planetárium Brno. Kromě hudby a reje masek budou v sobotu od 15 hodin pro děti připraveny různé disciplíny, třeba vesmírná chůze nebo vysávání černé díry.

Letohrádek Mitrovských připravil lahůdku v podobě výstavy k animovanému českému filmu Fimfárum Jana Wericha aneb Do třetice všeho dobrého. Lidé uvidí i trojrozměrné scény z jednotlivých pohádek celovečerního filmu, konkrétně z pohádek Jak na Šumavě obři vyhynuli, O kloboučku s pérkem sojčím a Rozum a Štěstí.

Ples jako Brno je na pořadu v sobotu od 19 hodin ve Fait Gallery.

Tuto neděli se lidé mohou připravit na pád atomové bomby na Brno. Co by se dělo, co by měli dělat a další věci se dozvědí v protiatomovém krytu pod Špilberkem. Kino Art s Atomovým krytem 10-Z tam pro ně připravily program při příležitosti Mezinárodního dne mobilizace proti jaderné válce. Trvá tři hodiny a začíná v šest večer. Vchod je z Husovky.

Dočtete se v Metropolitanu

  • Kateřina Liďáková. Foto: Marek Malůšek
    Kam jdeš, divadlo? Do Brna

    Kateřina Liďáková, od roku 2022 členka činohry Národního divadla Brno, strávila šestnáct let na prknech Městského divadla Zlín, kde také jako ředitel, dramaturg, herec i autor působil její manžel a...

Nenechte si ujít