Tipy na víkend: hokej, velikonoční trh a zpěváci v centru města - Tiskový servis

Tipy na víkend: hokej, velikonoční trh a zpěváci v centru města

  • 07. dubna 2017
  • 2 minuty čtení

(ik) – Kam v Brně o víkendu? Můžete si zaběhat nebo se svátečně naladit. Začínají Velikonoční slavnosti a Velikonoční festival duchovní hudby. Na programu bude také špičkový hokej a pěvecká soutěž Gymnasia Cantant.

Tipy na víkend: hokej, velikonoční trh a zpěváci v centru města
Tipy na víkend: hokej, velikonoční trh a zpěváci v centru města

Dnes začíná na náměstí Svobody osmý ročník Velikonočních slavností. Během jarních trhů nabídnou do 16. dubna prodejci ve 40 stáncích nejrozmanitější sortiment zaměřený na zboží s velikonoční tematikou.

Součástí akce je bohatý kulturní program. Novinkou letošních trhů je Velikonoční stezka, dokumentující formou informačních bannerů tradiční obyčeje Velikonoc.

V sobotu na náměstí Svobody se kolem půl desáté dopoledne rozezní sbor 500 zpěváků, finalistů soutěže gymnaziálních pěveckých sborů XXIII. ročníku Gymnasia Cantant. „Po soutěži zazpívají studenti v centru města tři skladby, které společně nacvičí v pátek večer. S malou nadsázkou lze říci, že tak v Brně zazpívá největší gymnaziální pěvecký sbor na světě,“ uvedl Jindřich Svoboda, spolupořadatel akce Gymnasia Cantant.

Hokejisté extraligové Komety jsou na prahu finále. Ve čtvrtek vyhráli v pátém semifinále nejvyšší domácí soutěže v Hradci Králové díky dvěma gólům a asistenci obránce Jakuba Krejčíka 3:1 a v sérii vedou 3:2 na zápasy. V sobotu mohou o postupu rozhodnout na vlastním ledě. Duel začíná v DRFG Areně deset minut před půl šestou.

Na Masarykově okruhu bude v sobotu na pořadu běžecký Masaryk Run. První běh pro nejmladší kategorie začne v 9 hodin, hlavní závod na 10,422 km odstartuje ve tři hodiny odpoledne.

V neděli v osm hodin večer začíná první ze šesti koncertů 26. ročníku Velikonočního festivalu duchovní hudby, a to v kostele sv. Janů na Minoritské.

Další články z rubriky