Přeskočit na obsah

Tipy na víkend: hokej, velikonoční trh a zpěváci v centru města

07. dubna 2017 2 minuty čtení
(ik) – Kam v Brně o víkendu? Můžete si zaběhat nebo se svátečně naladit. Začínají Velikonoční slavnosti a Velikonoční festival duchovní hudby. Na programu bude také špičkový hokej a pěvecká soutěž Gymnasia Cantant.

Dnes začíná na náměstí Svobody osmý ročník Velikonočních slavností. Během jarních trhů nabídnou do 16. dubna prodejci ve 40 stáncích nejrozmanitější sortiment zaměřený na zboží s velikonoční tematikou.

Součástí akce je bohatý kulturní program. Novinkou letošních trhů je Velikonoční stezka, dokumentující formou informačních bannerů tradiční obyčeje Velikonoc.

V sobotu na náměstí Svobody se kolem půl desáté dopoledne rozezní sbor 500 zpěváků, finalistů soutěže gymnaziálních pěveckých sborů XXIII. ročníku Gymnasia Cantant. „Po soutěži zazpívají studenti v centru města tři skladby, které společně nacvičí v pátek večer. S malou nadsázkou lze říci, že tak v Brně zazpívá největší gymnaziální pěvecký sbor na světě,“ uvedl Jindřich Svoboda, spolupořadatel akce Gymnasia Cantant.

Hokejisté extraligové Komety jsou na prahu finále. Ve čtvrtek vyhráli v pátém semifinále nejvyšší domácí soutěže v Hradci Králové díky dvěma gólům a asistenci obránce Jakuba Krejčíka 3:1 a v sérii vedou 3:2 na zápasy. V sobotu mohou o postupu rozhodnout na vlastním ledě. Duel začíná v DRFG Areně deset minut před půl šestou.

Na Masarykově okruhu bude v sobotu na pořadu běžecký Masaryk Run. První běh pro nejmladší kategorie začne v 9 hodin, hlavní závod na 10,422 km odstartuje ve tři hodiny odpoledne.

V neděli v osm hodin večer začíná první ze šesti koncertů 26. ročníku Velikonočního festivalu duchovní hudby, a to v kostele sv. Janů na Minoritské.

Mohlo by vás dále zajímat

Volby do zastupitelstev obcí a do Senátu se blíží
Volby do zastupitelstev obcí a do Senátu se blíží

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.

Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně, foto: Brno 2028
Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně

Třináct kulturních akcí jen do konce listopadu - tak vypadá momentální program nového kulturního prostoru v Brně, bývalého bytu básníka Zeno Kaprála. Unikátní literární salon vznikl pod hlavičkou kandidatury Brna na Evropské hlavní město kultury 2028.