Přeskočit na obsah

Tipy na víkend: fotbal, brigáda, tygři, sudoval, jeřáb a šerm

28. července 2017 2 minuty čtení
(ik) – Prvoligový fotbal, brigáda za Lužánkami, tygři v zoo, sudoval, středověký jeřáb a šermířská exhibice jsou tipy na víkend.

Fotbalisté Zbrojovky se utkají v prvním prvoligovém zápase sezony s Baníkem Ostrava. Zápas začne dnes na stadionu na Srbské v 18 hodin.

Hostující tým se po roce vrací do nejvyšší soutěže. Ve druhé lize obsadil druhé místo a v jeho celku je bývalý reprezentační útočník Milan Baroš. Zbrojovka před dvěma lety začínala ligu také s Baníkem a vyhrála 2:1. Obránce Petr Pavlík poprvé nastoupí jako prvoligový kapitán domácích a hned proti Baníku, kde před deseti lety začínal s fotbalovou kariérou.  Ostravu tradičně doprovázejí velmi bouřliví fanoušci.

Bývalý prvoligový fotbalista a bavič Petr Švancara zve na brigádu na stadion za Lužánkami. Akce je naplánována v sobotu od 11 do 18 hodin. „Cílem je odstranit náletovou zeleň z ochozů. Rukavice, sekyrky, lopaty a jiné náčiní je vítáno. Bude to určitě pro dobrovolníky pohodová akce. Mohou si vzít s sebou děti nebo pejsky. Připraveno je malé občerstvení i pivko,“ uvedl Švancara, který dnes kosil přerostlou trávu na bývalém atletickou oválu.

Na stadionu se 19. srpna uskuteční LétoFest a po úklidu by měl sloužit i fotbalové mládeži.

V sobotu bude zoo patřit tygrům. Návštěvníci se můžou těšit na zábavnou stezku i komentované krmení tygrů, a to v 10 a ve 14.30. V zahradě je pár tygrů sumaterských, Sata (13) a Dandys (5). Akce je součástí Mezinárodního dne tygrů.

25. Bosonožský sudoval se bude konat v lesním areálu u myslivecké chaty v Bosonohách. Začne dnes ve 20 hodin diskotékou. Soutěž ve válení pivního sudu do kopce na čas bude v sobotu ve 14 hodin.

Akce Roztočte jeřáb je na programu v sobotu od 15 hodin na Špilberku. Jde o doprovodný program výstavy Stavba jako Brno. Po její komentované prohlídce s kurátory bude následovat praktická ukázka fungování repliky středověkého stavebního jeřábu.

Šermířská exhibice se uskuteční v sobotu od 19 hodin v konferenčním sále hotelu Continental. Vrcholem večera bude duel mezi brněnským olympionikem Alexanderem Choupenitchem a Dimitrijem Riginem z Ruska.

Tipy na víkend najdete i na www.gotobrno.cz.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren, foto: MMB
Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren

Co s průmyslovými budovami v mezidobí, kdy je přestanou využívat Teplárny Brno a než se území přebuduje na tzv. chytrou čtvrť Špitálka? Nad tím se zamýšleli studenti tří brněnských univerzit v soutěži MUNISS, kterou každoročně pořádá město. Jejich nápady teď prezentují výstavní panely v ulicích města.

V anketě se lidé těsně vyjádřili pro rozšíření parku na místo stávajících likusáků, foto: Hvězdárna Brno
Anketa o likusáky: Výsledek je těsný, město bude hledat koncepční řešení s VUT

Přes patnáct set lidí se zapojilo do ankety, která řešila budoucnost pěti likusáků na Kraví hoře. Výsledky hovoří těsně pro jejich odstranění a rozšíření parku. Vzhledem k vyrovnanému hlasování bude ale město brát v úvahu i potřeby kreativců, kteří zde dnes mají zkušebny a ateliéry. Koncepční řešení chce hledat s VUT, majitelem zbylé, rozsáhlejší části areálu.

Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky
Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky

Do 30. listopadu 2022 mají lidé šanci ukončit některé exekuce, které v minulosti vznikly z veřejnoprávních dluhů, a to za výhodných podmínek. Již druhé Milostivé léto začalo 1. září.

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.