Přeskočit na obsah

Tipy na víkend: Festival na Jarošce, Den architektury, výstavy a poslední jízda Brnem

29. září 2017 2 minuty čtení
(ral) - Oblažte všechny smysly na Jarošce, rozhýbejte se na poslední projížďce Brnem, posnídejte s Vladimirem 518 a přijďte si pohrát do VIDA! centra. Nejen to nabízí nadcházející víkend.

V sobotu 30. 9. se uzavře letní festival UPROSTŘED akcí Dobrodružství na Jarošce. Přímo v alejích na třídě Kapitána Jaroše budete moci ochutnat speciality světových kuchyní (indické, laoské, židovské a mnohé další), zkusit si jízdu na longboardu nebo malování na denimové bundy, navštívit nespočet hudebních vystoupení, bleší trh či dětský koutek.

Mimořádné jednodenní zpřístupnění své zahrady chystá na sobotu Arnoldova vila (Drobného 26). Kromě toho se po celý den můžete připojit ke komentovaným prohlídkám interiéru vily nebo k procházce po výjimečné vilové kolonii v Černých Polích. Tato událost tvoří jeden z mnoha bodů programu letošního festivalu Den architektury, který se o prvním říjnovém víkendu tradičně pořádá v mnoha městech České republiky. V Brně nabídne řadu procházek, exkurzí, projekcí a workshopů.

V neděli 1. října proběhne letošní poslední jízda městem Brnem. Všichni bruslaři, koloběžkáři, cyklisti i longboardisti jsou srdečně zváni, aby symbolicky uzavřeli sezónu. Trasa povede podél řeky Svratky, z Bystrce až k Anthroposu, ale pozor, není určena pro úplné začátečníky. Akce je součástí Brněnských dnů pro zdraví.

Pokud by za oknem babí léto vystřídaly podzimní plískanice, vyrazte na některou z probíhajících výstav. V Galerii Vaňkovka v pondělí začala výstava Ovzduší nemá hranice, kde se dozvíte, jaké škodlivé látky obsahuje městský vzduch a jak se před nimi můžete chránit. Do VIDA! science centra po dvacetiletém světovém turné doputovala interaktivní výstava Cirkus Mechanikus. Mechanické loutky a strojky, historické i moderní, si můžete nejen prohlédnout a rozpohybovat, ale v kreativní dílně také vytvořit.

Ukončení naopak čeká výstavu Kmeny 90, která je od května instalovaná v Moravské galerii. Třídenní „Dernisáž“ začíná v pátek a vyvrcholí v neděli 1. října za účasti autora i kurátora v jedné osobě Vladimira 518.

Závěrečný den výstavy odstartuje Inspirativním ránem v Místodržitelském paláci. Ke snídani Vám zde v 9.30 kromě kávy a drobného občerstvení naservírují i přednášku o jedné z Vladimirových vášní – architektuře socialismu. Samotná výstava Kmeny 90 je v Uměleckoprůmyslovém muzeu k vidění od 10 do 18 hodin a definitivně poslední šanci k jejímu zhlédnutí Vám dá komentovaná prohlídka, kterou povede Vladimir 518 od 19 hodin.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.