Tipy na víkend: festival, auta, letní divadlo a fotbal

  • 20. července 2018
  • 1 minuta čtení
(ik) – Pocta Johannu Gregoru Mendelovi, legendární vozy, Letní scéna Divadla Bolka Polívky i fotbal jsou tipy na víkend.

Festival zábavy i poznání věnovaný Johannu Gregoru Mendelovi (1822-1884) je na pořadu ode dneška do neděle na deseti místech města. Základ akce je na Starém Brně. Bude to již čtvrtý ročník. Otec genetiky měl všestranné zájmy napříč odvětvími. Letos ho festival představí jako vědce, proto bude mít název Mendel je… vědec. Akce se koná u příležitosti 196. výročí Mendelova narození. Program najdete zde.

Vozy legendární italské automobilky Ferrari se představí o víkendu na Masarykově okruhu. Závodní podnik Ferrari Challenge přiváží dva tovární poháry sportovních vozů a unikátní Ferrari F1 Show. Formulový program bude na dráze pokračovat i po víkendu, v úterý a ve středu se fanouškům ukáže hned 7 monopostů. Parkování je zdarma v prostorách u hlavního vstupu a tribuny T1.

Fotbalisté Zbrojovky zahájí národní ligu na stadionu v Králově Poli v neděli v 18 hodin proti Jihlavě. Oba celky na jaře sestoupily z nejvyšší soutěže.

Další tipy najdete i na www.gotobrno.cz.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít