Tipy na víkend: férová snídaně, výstavy, akce pro děti i sport - Tiskový servis

Tipy na víkend: férová snídaně, výstavy, akce pro děti i sport

  • 12. května 2017
  • 2 minuty čtení

(ik, gak) – Výstava Kmeny 90, férová snídaně, festival jídla a kávy, divadelní akce, zahájení Dětského léta v Lužánkách a veslařská regata jsou tipy pro nadcházející víkend.

V sobotu odpoledne se na Husově ulici uskuteční volně přístupný street happening. S velkou parádou bude zahájena rozsáhlá výstava Kmeny 90, která v Moravské galerii vzniká pod kurátorským vedením Vladimira 518. Na happeningu vystoupí kapely WWW nebo PSH.

Sobotní hudební akci bude předcházet páteční Studentský Majáles. Sedmý ročník akce nabídne více než desítku kapel na několika scénách (mezi hlavní vystupující patří například Ben Cristovao, MIG21 či Poletíme?), taneční stage, veletrh pracovních příležitostí, soutěže, 

Brňané společně a férově posnídají na podporu lokálních a fairtradových pěstitelů. V sobotu se uskuteční dva pikniky s názvem Férová snídaně NaZemi, a to v Björsonově sadu a v parku pod Špilberkem. Začátek je v 10 hodin a akce pořádá neziskové organizace NaZemi a SEV Hlídka. „Letošní ročník je zaměřený na banány, neboť usilujeme o to, aby byly fairtradové banány více dostupné i v českých supermarketech,“ uvedla Gabriela Štěpánková, spoluorganizátorka snídaně.

S jídlem je spojený také Extrem food festival v Lužánkách. Sobotní festival nabídne exotické pokrmy, hmyzí kuchyni, ale také řadu přednášek, workshopů, soutěž o největšího jedlíka a koncerty. 

Kvalitní kávu si můžete v sobotu vychutnat na události The Filter: Festival kávy & Czech Brewers Cup 2017, která se uskuteční na rektorátu VUT. Seznámíte se zde se zajímavými osobnostmi kávového světa a můžete se těšit na přednášky, workshopy, pražírny z Brna a celé Evropy. Součástí festivalu bude i české mistrovství v ruční přípravě filtrované kávy. V Brně se setkají nejlepší baristé z celé republiky aby soutěžili o titul šampiona.

O víkendu se uskuteční patnáct představení festivalu Divadelní svět Brno 2017. Mimo jiné mnichovský Rezidenztheater představí Krále Oidipa, tedy antickou tragédii v Mahenově divadle 13. května.

Od pátku je v Muzeu romské kultury na Bratislavské 67 otevřena výstava Parno Gras.  Svá díla představuje německý fotograf bosenského původu Nihada Pušija. Akce potrvá do 24. září.

O víkendu budou na programu největší letošní veslařské závody v Brně, a to 46. ročník mezinárodní regaty juniorů a juniorek. Startovat budou mladí závodníci Rakouska, Maďarska, Polska, Slovenska a ČR. Spolu s juniorskou regatou se uskuteční na Brněnské přehradě také akademické mistrovství ČR. Závody se konají po oba víkendové dny od 9 do 15 hodin.

Další články z rubriky