Přeskočit na obsah

Tipy na víkend: férová snídaně, výstavy, akce pro děti i sport

12. května 2017 2 minuty čtení
(ik, gak) – Výstava Kmeny 90, férová snídaně, festival jídla a kávy, divadelní akce, zahájení Dětského léta v Lužánkách a veslařská regata jsou tipy pro nadcházející víkend.

V sobotu odpoledne se na Husově ulici uskuteční volně přístupný street happening. S velkou parádou bude zahájena rozsáhlá výstava Kmeny 90, která v Moravské galerii vzniká pod kurátorským vedením Vladimira 518. Na happeningu vystoupí kapely WWW nebo PSH.

Sobotní hudební akci bude předcházet páteční Studentský Majáles. Sedmý ročník akce nabídne více než desítku kapel na několika scénách (mezi hlavní vystupující patří například Ben Cristovao, MIG21 či Poletíme?), taneční stage, veletrh pracovních příležitostí, soutěže, 

Brňané společně a férově posnídají na podporu lokálních a fairtradových pěstitelů. V sobotu se uskuteční dva pikniky s názvem Férová snídaně NaZemi, a to v Björsonově sadu a v parku pod Špilberkem. Začátek je v 10 hodin a akce pořádá neziskové organizace NaZemi a SEV Hlídka. „Letošní ročník je zaměřený na banány, neboť usilujeme o to, aby byly fairtradové banány více dostupné i v českých supermarketech,“ uvedla Gabriela Štěpánková, spoluorganizátorka snídaně.

S jídlem je spojený také Extrem food festival v Lužánkách. Sobotní festival nabídne exotické pokrmy, hmyzí kuchyni, ale také řadu přednášek, workshopů, soutěž o největšího jedlíka a koncerty. 

Kvalitní kávu si můžete v sobotu vychutnat na události The Filter: Festival kávy & Czech Brewers Cup 2017, která se uskuteční na rektorátu VUT. Seznámíte se zde se zajímavými osobnostmi kávového světa a můžete se těšit na přednášky, workshopy, pražírny z Brna a celé Evropy. Součástí festivalu bude i české mistrovství v ruční přípravě filtrované kávy. V Brně se setkají nejlepší baristé z celé republiky aby soutěžili o titul šampiona.

O víkendu se uskuteční patnáct představení festivalu Divadelní svět Brno 2017. Mimo jiné mnichovský Rezidenztheater představí Krále Oidipa, tedy antickou tragédii v Mahenově divadle 13. května.

Od pátku je v Muzeu romské kultury na Bratislavské 67 otevřena výstava Parno Gras.  Svá díla představuje německý fotograf bosenského původu Nihada Pušija. Akce potrvá do 24. září.

O víkendu budou na programu největší letošní veslařské závody v Brně, a to 46. ročník mezinárodní regaty juniorů a juniorek. Startovat budou mladí závodníci Rakouska, Maďarska, Polska, Slovenska a ČR. Spolu s juniorskou regatou se uskuteční na Brněnské přehradě také akademické mistrovství ČR. Závody se konají po oba víkendové dny od 9 do 15 hodin.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.