Tipy na víkend: Den Brna, festivaly a plážový volejbal

  • 11. srpna 2017
  • 2 minuty čtení
(ik) – Den Brna s vítězstvím nad švédskou armádou, festivaly a plážový volejbal jsou tipy na víkend.

Oslavy Dne Brna připomínají vítězství Brňanů nad švédským vojskem 15. srpna 1645.

Upozornění na některé z řady akcí oslav. Dnes mezi 16. a 21. hodinou lidé mohou navštívit dobový jarmark na Kraví hoře. V 19 hodin vyrazí od katedrály sv. Petra a Pavla průvod se světly, jehož součástí bude položení věnců na památku padlých obránců města.

Sobotní dopoledne začne uctěním památky Radouita de Souches u jeho náhrobku v kostele sv. Jakuba, po něm bude následovat nástup historických vojsk na náměstí Svobody a pochod na Kraví horu, kde bude od 18 hodin ukázka historické bitvy. Den Brna ukončí ohňostroj nazvaný Ohnivé nebe nad Brnem.

Kompletní program je www.denbrna.cz.

Na pořadu jsou dva festivaly. Multižánrový Maraton hudby rozezní ulice města. Je doplněný cirkusem Collectif Malunés, který vystoupí třikrát na Hněvkovského. "Pro diváky je k dispozici stan pro pět set osob. Nový cirkus spojuje divadlo, akrobacii a hudbu," uvedl jeden z pořadatelů David Dittrich.

Sedmimetrový nafukovací balon se v pátek večer vznese nad Moravské náměstí. Jeho vypuštěním zahájí soubor V.O.S.A. festival Na prknech, dlažbě i trávě. Spojí nejrůznější formy živého umění pod širým nebem. Sobotní program v bývalé káznici v Cejlu obstará Divadlo Druhý pád s inscenací Městečko Palermo. V neděli na Moravském náměstí se objeví kouzelník Mišuge nebo klaun Čiko. Děti si vyrobí vlastní masku nebo namalují obličej. 

Středoevropský pohár v plážovém volejbale juniorů je o víkendu na pořadu na Sokolském koupališti u Brněnské přehrady.
Turnaje se zúčastní kromě ČR také Izrael, Maďarsko, Slovensko, Slovinsko, Rakousko a Chorvatsko.

Ze sobotních utkání ve skupinách postoupí nejlepší týmy do nedělních vyřazovacích bojů. Sobotní program začne v 8.30 hodin, závěrečná finálová klání jsou naplánována na nedělní odpoledne.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít