Tipy na víkend: Burácející motory, pocta Měsíci nebo psí dny v Pisárkách - Tiskový servis

Tipy na víkend: Burácející motory, pocta Měsíci nebo psí dny v Pisárkách

  • 14. července 2017
  • 3 minuty čtení

(ape) – Víkendová nabídka, jak strávit v Brně volný čas, bude tentokrát opravdu bohatá. Ať už pod širým nebem nebo pod střechou.

V sobotu a v neděli opět zaburácí mezi pavilony brněnského výstaviště po dlouhých 50 letech závodní motory. Společensky? sportovní podnik Brno Revival Mezi pavilony představí krásu sportovních a závodních vozidel v pohybu. Zlatým hřebem programu každého závodu v Československu druhé poloviny šedesátých let byly závody vozů formule 3. Na výstavišti bude k vidění několik desítek těchto vozů zachráněných samotnými závodníky i pečlivými sběrateli. Pro formule 3 z šedesátých let to bude skutečný návrat na místo činu. Podrobný program akce najdete na http://brnogp.com/

V noci z pátku na sobotu můžete na Kraví hoře oslavit existenci Měsíce. Připraveny budou projekce v digitáriu, světelná instalace a light painting v přilehlém  parku nebo scénické osvětlení koupaliště. Měsíční noc začíná v 21 a končí dvě hodiny po půlnoci. Uskuteční se za každého počasí. Večer doprovodí i taneční ohnivé show a dílničky stínového divadla. Za příznivého počasí se v zářící vodě v bazénech zdejšího koupaliště přestaví i juniorské reprezentantky – akvabely. Bližší informace na http://www.hvezdarna.cz.

Turistické informační centrum pořádá v sobotu další z tematických prohlídek, tentokrát nazvanou Tajemství brněnských pasáží. Na této procházce centrem města se dozvíte mnoho zajímavého nejen o známých a významných pasážích a jejich stavitelích, ale i o menších, ale neméně zajímavých průchodech. Nový okruh nazvaný Brněnské pověsti „pro pokročilé“ je pak na programu v neděli. Těšit se můžete například na pověst O krásné hraběnce z Paláce šlechtičen, uslyšíte, jak se ve Schrattenbachově paláci zjevovali tři bezhlaví muži a jak na Petrově zazdili bídu. Trasa prohlídky Vás zavede z nádvoří Staré radnice přes Zelný trh a Kapucínské náměstí až na Petrov. Podrobnosti na http://ticbrno.cz/cs/prochazky.  

Se svými čtyřnohými přáteli se o víkendu vydejte na fotbalové hřiště u Anthroposu v Pisárkách. Na Brněnských psích dnech chtějí pořadatelé ukázat, že se psy se dá dělat spousta zajímavého a že pes není pouze na hlídání nebo jako domácí mazlíček, ale že život s ním může být velká zábava.

Ukážou dětem i dospělým, co všechno takový pes potřebuje a jak se k němu správně chovat. Že neexistuje jen klasický výcvik poslušnosti, ale spousta  dalších zajímavých psích sportů. Více o programu na http://brnenskepsidny.webnode.cz.

A pokud nebude zrovna přát počasí, vypravte se na Špilberk. Muzeum města Brna zde tento týden otevřelo výstavu věnovanou sklářskému umění. Jde o reprezentativní výběr z 60leté úspěšné tvorby významné osobnosti českého skla – Jiřiny Žertové. Výstava nazvaná Vrstvení je k vidění ve výjimečných prostorách královské kaple a hranolové věže. Více informací naleznete na http://www.spilberk.cz/vystavy

Aktivní zapojení do tvorby nabízí dnes zahájená brněnská část mezinárodního festivalu ProArt. Potrvá do 21. července a bude na třech místech – v Místodržitelském paláci, Vile Tugendhat a Divadle Husa na provázku. Zatímco přes den mohou lidé navštěvovat kurzy tance, herectví, zpěvu, fotografie, kreativního psaní či hudby, večer na návštěvníky čeká program, který představuje pedagogy, aktivně činné umělce v ukázkách z jejich repertoáru a zve i další hosty v koncertních, tanečních či divadelních představeních. Kompletní program na https://www.proart-festival.cz/cz/brno-proart-festival-2017

Další články z rubriky