Tipy na víkend: Brněnské Vánoce, čerti, tramvaj, stolní hry, autogramiáda a hokej

  • 24. listopadu 2017
  • 2 minuty čtení
(ik) – Vánoční stánky v centru města prodejci otevřeli již během dneška. Oficiální start Brněnských Vánoc bude v 17 hodin na náměstí Svobody, kdy se rozsvítí vyzdobený smrk ztepilý.

Dalšími tipy na tento víkend jsou čerti, vánoční tramvaj, stolní hry, autogramiáda a hokej.

Vánoční stánky na Dominikánském náměstí jsou gurmánsky laděné. Nabízejí především rybí a drůbeží speciality. Je zde i dřevěný betlém řezbáře Jiřího Halouzky. Na náměstí Svobody si lidé mohou dát pochutiny a nápoje a také koupit vánočně laděné předměty. Poslouchat koncerty různých žánrů.

Dnes večer v osm hodin vyrazí ze Zelného trhu průvod čertů. Přijeli z Rakouska, kde se podobné pochody pořádají každoročně už zhruba 500 let. Účast na průvodu potvrdilo okolo sta rakouských i českých čertů.

V sobotu vyjede do ulic speciální vánočně laděná tramvaj. „Na svítící šalinu je potřeba téměř sedm set metrů řetězu čtyř různých délek a 2880 kusů světýlek,“ řekla mluvčí Dopravního podniku města Brna Barbora Lukšová. Speciální tramvaj pojede po okružní trase v pracovní dny vždy od 16.00 hodin do 21.00 hodin a o víkendech a svátcích od 11.00 hodin do 21.00 hodin. Bude jezdit až do 23. prosince.

Kompletní program najdete na www.gotobrno.cz.

Pro rodiny s dětmi a fanoušky deskových her je připraven Festival deskových her Brnohraní 2017, který se koná od dneška až do nedělního odpoledne ve Středisku volného času v Lužánkách. Podrobnější informace najdete na www.brnohrani.cz.

Český jezdec šampionátu MotoGP Karel Abraham pořádá na Masarykově okruhu setkání se svými fanoušky. Akce se uskuteční v sobotu od 17 hodin v prostorách tiskového střediska Automotodromu Brno. Závodník pohovoří o právě skončené sezóně, kterou absolvoval v barvách španělské závodní stáje Pull&Bear Aspar Team. Vyjádří se i k příštímu ročníku, do kterého vyrazí v sedle speciálu Ducati Desmosedici GP16. Zároveň rád zodpoví dotazy přítomných.

Hokejisté Komety se v neděli utkají s Litvínovem. Utkání nejvyšší hokejové soutěže začne DRFG Areně v 17 hodin.

Dočtete se v Metropolitanu

  • Kateřina Liďáková. Foto: Marek Malůšek
    Kam jdeš, divadlo? Do Brna

    Kateřina Liďáková, od roku 2022 členka činohry Národního divadla Brno, strávila šestnáct let na prknech Městského divadla Zlín, kde také jako ředitel, dramaturg, herec i autor působil její manžel a...

Nenechte si ujít