Přeskočit na obsah

Tipy na víkend: Brněnské Vánoce, čerti, tramvaj, stolní hry, autogramiáda a hokej

24. listopadu 2017 2 minuty čtení
(ik) – Vánoční stánky v centru města prodejci otevřeli již během dneška. Oficiální start Brněnských Vánoc bude v 17 hodin na náměstí Svobody, kdy se rozsvítí vyzdobený smrk ztepilý.

Dalšími tipy na tento víkend jsou čerti, vánoční tramvaj, stolní hry, autogramiáda a hokej.

Vánoční stánky na Dominikánském náměstí jsou gurmánsky laděné. Nabízejí především rybí a drůbeží speciality. Je zde i dřevěný betlém řezbáře Jiřího Halouzky. Na náměstí Svobody si lidé mohou dát pochutiny a nápoje a také koupit vánočně laděné předměty. Poslouchat koncerty různých žánrů.

Dnes večer v osm hodin vyrazí ze Zelného trhu průvod čertů. Přijeli z Rakouska, kde se podobné pochody pořádají každoročně už zhruba 500 let. Účast na průvodu potvrdilo okolo sta rakouských i českých čertů.

V sobotu vyjede do ulic speciální vánočně laděná tramvaj. „Na svítící šalinu je potřeba téměř sedm set metrů řetězu čtyř různých délek a 2880 kusů světýlek,“ řekla mluvčí Dopravního podniku města Brna Barbora Lukšová. Speciální tramvaj pojede po okružní trase v pracovní dny vždy od 16.00 hodin do 21.00 hodin a o víkendech a svátcích od 11.00 hodin do 21.00 hodin. Bude jezdit až do 23. prosince.

Kompletní program najdete na www.gotobrno.cz.

Pro rodiny s dětmi a fanoušky deskových her je připraven Festival deskových her Brnohraní 2017, který se koná od dneška až do nedělního odpoledne ve Středisku volného času v Lužánkách. Podrobnější informace najdete na www.brnohrani.cz.

Český jezdec šampionátu MotoGP Karel Abraham pořádá na Masarykově okruhu setkání se svými fanoušky. Akce se uskuteční v sobotu od 17 hodin v prostorách tiskového střediska Automotodromu Brno. Závodník pohovoří o právě skončené sezóně, kterou absolvoval v barvách španělské závodní stáje Pull&Bear Aspar Team. Vyjádří se i k příštímu ročníku, do kterého vyrazí v sedle speciálu Ducati Desmosedici GP16. Zároveň rád zodpoví dotazy přítomných.

Hokejisté Komety se v neděli utkají s Litvínovem. Utkání nejvyšší hokejové soutěže začne DRFG Areně v 17 hodin.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.

Oslavy 30. výročí Centra experimentálního divadla
Brněnská hra s experimentem. CED slaví třicetiny

Divadlo je jako umělecká forma jedinečné v nekonečnosti možností svého vyjádření. V Brně máme navíc privilegium – jsme už 30 let svědky, diváky a účastníky velmi aktivního „osahávání hranic“ divadla. A to vše díky Centru experimentálního divadla, známému také pod zkratkou CED.

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Zelená střecha v brněnských Bohunicích
O ekologické dotace můžete požádat až do konce října

Neváhejte, ještě letos stihnete podat žádost o ekodotace. Všech pět výzev: Zeleň střechám, Nachytej dešťovku, Vnitroblok, Nábřežít a Ekovýuka je otevřeno do konce října. Ekologická řešení tak můžete aplikovat přímo na své bydlení, zahradu nebo můžete oživit vnitroblok, nachystat ekologický program či kulturně obohatit nábřeží brněnských řek.