Tipy na víkend: balet, hantezoo, gastropárty a pivovar

  • 01. září 2017
  • 2 minuty čtení
(ik) – Baletní koktejl, Den hantezoo, Apetit piknik a Chillibraní i den otevřených dveří pivovaru jsou tipy pro nastávající víkend.

Letní baletní koktejl v provedení Národního divadla Brno začíná v pátek, v sobotu i v neděli ve 20.30. Dějištěm bude Biskupský dvůr.

Den hantezoo [hantecu] se uskuteční v sobotu v zoo. Návštěvníci mohou vychutnat komentované krmení v hantecu. Sraz zájemců je v 10.30 u medvědů kamčatských. Pracovníci zahrady připravili i  další hantecové popisky zvířat.

V sobotu se na Koupališti Riviéra spojí dvě populární akce. Apetit piknik, který se zatím konal jen v Praze, a už šestý ročník festivalu Chillibraní. Gastronomická párty pod širým nebem začíná už v 10 hodin. Přednášky, cooking show a soutěže jsou na pořadu po celý den. K divácky nejatraktivnějším částem programu bude patřit Mistrovství České a Slovenské republiky v pojídání pálivého – Chilližrout 2017.

„Právě v Brně vzniklo v poslední době neuvěřitelné množství kvalitních bister, barů nebo kaváren. I proto jsem ráda, že se některé podniky zúčastní Apetit pikniku a že se dostanou do ještě širšího povědomí i mimo jižní Moravu," říká šéfredaktorka Apetitu Marie Holobrádková. Pro návštěvníky gastropárty budou otevřeny i bazény koupaliště.

Desítky litrů piva potečou v sobotu na Mendlově náměstí proudem. Opět se milovníkům piva otevřou brány pivovaru Starobrno. Připraveny jsou hudební vystoupení a autogramiáda hokejistů Komety.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít