Přeskočit na obsah

Tipy na víkend: balet, hantezoo, gastropárty a pivovar

01. září 2017 2 minuty čtení
(ik) – Baletní koktejl, Den hantezoo, Apetit piknik a Chillibraní i den otevřených dveří pivovaru jsou tipy pro nastávající víkend.

Letní baletní koktejl v provedení Národního divadla Brno začíná v pátek, v sobotu i v neděli ve 20.30. Dějištěm bude Biskupský dvůr.

Den hantezoo [hantecu] se uskuteční v sobotu v zoo. Návštěvníci mohou vychutnat komentované krmení v hantecu. Sraz zájemců je v 10.30 u medvědů kamčatských. Pracovníci zahrady připravili i  další hantecové popisky zvířat.

V sobotu se na Koupališti Riviéra spojí dvě populární akce. Apetit piknik, který se zatím konal jen v Praze, a už šestý ročník festivalu Chillibraní. Gastronomická párty pod širým nebem začíná už v 10 hodin. Přednášky, cooking show a soutěže jsou na pořadu po celý den. K divácky nejatraktivnějším částem programu bude patřit Mistrovství České a Slovenské republiky v pojídání pálivého – Chilližrout 2017.

„Právě v Brně vzniklo v poslední době neuvěřitelné množství kvalitních bister, barů nebo kaváren. I proto jsem ráda, že se některé podniky zúčastní Apetit pikniku a že se dostanou do ještě širšího povědomí i mimo jižní Moravu," říká šéfredaktorka Apetitu Marie Holobrádková. Pro návštěvníky gastropárty budou otevřeny i bazény koupaliště.

Desítky litrů piva potečou v sobotu na Mendlově náměstí proudem. Opět se milovníkům piva otevřou brány pivovaru Starobrno. Připraveny jsou hudební vystoupení a autogramiáda hokejistů Komety.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.