Přeskočit na obsah

TIC Brno požádá o náhradu ztrát za zrušené adventní trhy

23. března 2022

Brněnští radní dnes schválili podání žádosti TIC Brno o transfer ve výši 3 353 139 korun na pokrytí ztrát spojených se zrušením adventních trhů v roce 2021.

Ministerstvo průmyslu a obchodu jako poskytovatel podpory vyhlásilo výzvu k programu „COVID – ADVENTNÍ TRHY“. Tato podpora je poskytována formou dotace na pokrytí ztráty spojené se zrušením adventních trhů v roce 2021. Se souhlasem města o ni požádala i organizace TIC Brno.

„Bylo mi velmi líto, když byly loňské adventní trhy zrušeny kvůli pandemii. Zejména proto, že se tak stalo na poslední chvíli a mnoho obchodníků a umělců, kteří měli vystupovat, bylo tímto rozhodnutím poškozeno. Škody se samozřejmě významně dotkly také samotných pořadatelů. Proto vítám možnost tyto ztráty alespoň nějak kompenzovat,“ uvedl radní pro oblast kultury Marek Fišer.

Dle pravidel poskytovatele je možné žádat pouze o dotaci do výše 80 % ztrát.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.

Školy, náměstí i společenské prostory pro nové „Zbrojováky“. Soutěž určila podobu další etapy vznikající čtvrti

Dynamicky se proměňující areál Nové Zbrojovky získá novou základní a mateřskou školu na základě návrhu od ateliéru SOA architekti. V polovině listopadu ho jako vítězný vybrala odborná porota urbanisticko-architektonické soutěže pořádané Kanceláří architekta města Brna (KAM). Výsledky soutěže teď posvětila Rada města Brna i vedení Nové Zbrojovky. Veřejnost si je bude moci prohlédnout na výstavě začátkem příštího roku.