Přeskočit na obsah

TIC Brno požádá o náhradu ztrát za zrušené adventní trhy

23. března 2022
Brněnští radní dnes schválili podání žádosti TIC Brno o transfer ve výši 3 353 139 korun na pokrytí ztrát spojených se zrušením adventních trhů v roce 2021.

Ministerstvo průmyslu a obchodu jako poskytovatel podpory vyhlásilo výzvu k programu „COVID – ADVENTNÍ TRHY“. Tato podpora je poskytována formou dotace na pokrytí ztráty spojené se zrušením adventních trhů v roce 2021. Se souhlasem města o ni požádala i organizace TIC Brno.

„Bylo mi velmi líto, když byly loňské adventní trhy zrušeny kvůli pandemii. Zejména proto, že se tak stalo na poslední chvíli a mnoho obchodníků a umělců, kteří měli vystupovat, bylo tímto rozhodnutím poškozeno. Škody se samozřejmě významně dotkly také samotných pořadatelů. Proto vítám možnost tyto ztráty alespoň nějak kompenzovat,“ uvedl radní pro oblast kultury Marek Fišer.

Dle pravidel poskytovatele je možné žádat pouze o dotaci do výše 80 % ztrát.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.