Přeskočit na obsah

TIC BRNO ovládl tři kategorie soutěžní přehlídky TURISTPROPAG

27. dubna 2022
Na sedmém ročníku prestižní přehlídky turisticko-propagačních materiálů TURISTPROPAG slavil TIC BRNO velký úspěch – získal první místo hned ve třech soutěžních kategoriích. Výsledky byly vyhlášeny v rámci veletrhu cestovního ruchu Regiony na Výstavišti v Lysé nad Labem.

Odborná porota rozdala ceny celkem ve 20 kategoriích – od propagačních letáků a brožur, kalendářů a spotů až po zpravodaje a publikace. „V boji o první místo v kategorii slevové karty uspěla naše městská turistická karta BRNOPAS, která letos vyhlíží již pátou sezónu. Od prvního roku její nabídku postupně rozšiřujeme, aktuálně sdružuje 55 turistických atraktivit, z toho 11 z Jihomoravského kraje. Možná právě tento přesah a propojování s krajem porotu zaujal,” uvedla Markéta Vaňková, primátorka statutárního města Brna.

„Jsme rádi, že porota ocenila prvním místem i projekt Play Brno, protože jde o zcela nový produkt, který jsme začali vyvíjet v loňském roce. Aplikace s rozšířenou realitou je určena spíše pro rodiny s dětmi, ale užije si ji kdokoliv s hravým duchem. Kromě zábavy přináší zajímavé informace o historii a současnosti města a dává užitečné tipy, jak si užít Brno. Můžete s ní třeba nakrmit brněnského draka nebo si vystřelit z děla na hradě Špilberku,” představila projekt Play Brno Kristýna Černá, zastupitelka pro oblast marketingu a cestovního ruchu.

V kategorii Propagační leták zabodovala brožura Gourmet Brno. Tento nekomerční průvodce po brněnské gastronomii propaguje výjimečné brněnské podniky. „Brněnský gastronomický průvodce Gourmet Brno je jedním z profilových projektů TIC BRNO a ve své koncepčnosti nemá v České republice obdobu. Jedná se o zážitkový bedekr, který propojuje doporučení lokálních uživatelů podniků a odborné hodnocení expertů. Průvodce je mimořádný nejen svým obsahem, ale také vzhledem. Na vizuálním stylu spolupracujeme od jeho vzniku s respektovanými brněnskými osobnostmi, fotografem KIVOU a grafickou designérkou Barbarou Zemčík. KIVA se při tvorbě vítězného vizuálu inspiroval vyobrazením typizovaného návštěvníka jednotlivých druhů restauračních podniků. Tyto nápadité a barevné fotografie byly doplněny jednoduchým až minimalistickým grafickým zpracováním,” přiblížila vítězný projekt Jana Janulíková, ředitelka TIC BRNO a doplnila: „Brno je díky své pestré a pro mnohé stále překvapující gastronomické kultuře respektováno nejen u nás, ale také v zahraničí.”

Soutěž TURISTPROPAG vyhlásil PRUH POLABÍ, s.r.o. ve spolupráci s Asociací turistických informačních center ČR, Výstavištěm Lysá nad Labem, a.s., Asociací cestovních kanceláří ČR, Českou unií cestovního ruchu z. s. a městem Lysá nad Labem. Celkem se posuzovalo na 300 přihlášených materiálů od 98 subjektů v kategoriích: Propagační spot, Zpravodaj roku 2022, Nástěnné, stolní a kapesní kalendáře, Turistické noviny a další. 

Kontakt pro média

Adéla Nováková
tel.: 725 047 701
novakova@ticbrno.cz

Hana Novosadová
tel.: 775 911 269
novosadova@ticbrno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Brno podporuje inovátory i výzkumníky z jihu Moravy. Ti mohou získat granty – startuje další výzva programu Prototypuj a ověřuj

Lokátory pro freeridery, vylepšení zubního implantátu a inovativní polymer – to jsou příklady projektů, které v loňském roce získaly podporu z programu Prototypuj a ověřuj. Město Brno prostřednictvím inovační agentury JIC nyní otevírá novou výzvu. Od 27.  března do 5. května do něj mohou inovátoři z jižní Moravy hlásit své projekty a získat až 800 tisíc korun.

V Pisárkách se naplno rozjely práce na stavbě vratné smyčky. První tramvaje po ní do vozovny vjedou příští rok v létě

Dopravní podnik města Brna začal s třetí etapou modernizace vozovny v Pisárkách. Během následujících 17 měsíců zde dělníci vybudují vratnou smyčku. Ta umožní otáčení tramvají a zároveň snadnější odbavení návštěvníků budoucí multifunkční haly, která má vyrůst v západní části brněnského výstaviště.  

Bytový fond se rozrostl o dvanáct sociálních a bezbariérových bytů

Namísto původních pěti bytových jednotek na Křenové 47, které byly v nevyhovujícím až havarijním stavu, se jich díky dvaceti měsícům prací ve stejném bytovém domě, zrenovovaném a obohaceném o nástavbu, nyní nachází dvanáct. Sloužit budou pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo s nízkými příjmy.

Družstevní bydlení by mohlo rozšířit svou podobu. Vedle výstavby na zelené louce by družstva renovovala i staré městské domy

Město si nechá prověřit další možnost, jak lidem nabídnout dostupné družstevní bydlení, a to formou rekonstrukce zdevastovaných bytových domů. V pilotním režimu by nový záměr mohl být realizován u domu na Mostecké 16. Zda je dům vhodný, prověří předprojekční příprava, kterou dnes radní doporučili zastupitelstvu města svěřit do rukou městské společnosti CD CENTRUM COMS.