Přeskočit na obsah

TIC BRNO ovládl tři kategorie soutěžní přehlídky TURISTPROPAG

27. dubna 2022

Na sedmém ročníku prestižní přehlídky turisticko-propagačních materiálů TURISTPROPAG slavil TIC BRNO velký úspěch – získal první místo hned ve třech soutěžních kategoriích. Výsledky byly vyhlášeny v rámci veletrhu cestovního ruchu Regiony na Výstavišti v Lysé nad Labem.

Odborná porota rozdala ceny celkem ve 20 kategoriích – od propagačních letáků a brožur, kalendářů a spotů až po zpravodaje a publikace. „V boji o první místo v kategorii slevové karty uspěla naše městská turistická karta BRNOPAS, která letos vyhlíží již pátou sezónu. Od prvního roku její nabídku postupně rozšiřujeme, aktuálně sdružuje 55 turistických atraktivit, z toho 11 z Jihomoravského kraje. Možná právě tento přesah a propojování s krajem porotu zaujal,” uvedla Markéta Vaňková, primátorka statutárního města Brna.

„Jsme rádi, že porota ocenila prvním místem i projekt Play Brno, protože jde o zcela nový produkt, který jsme začali vyvíjet v loňském roce. Aplikace s rozšířenou realitou je určena spíše pro rodiny s dětmi, ale užije si ji kdokoliv s hravým duchem. Kromě zábavy přináší zajímavé informace o historii a současnosti města a dává užitečné tipy, jak si užít Brno. Můžete s ní třeba nakrmit brněnského draka nebo si vystřelit z děla na hradě Špilberku,” představila projekt Play Brno Kristýna Černá, zastupitelka pro oblast marketingu a cestovního ruchu.

V kategorii Propagační leták zabodovala brožura Gourmet Brno. Tento nekomerční průvodce po brněnské gastronomii propaguje výjimečné brněnské podniky. „Brněnský gastronomický průvodce Gourmet Brno je jedním z profilových projektů TIC BRNO a ve své koncepčnosti nemá v České republice obdobu. Jedná se o zážitkový bedekr, který propojuje doporučení lokálních uživatelů podniků a odborné hodnocení expertů. Průvodce je mimořádný nejen svým obsahem, ale také vzhledem. Na vizuálním stylu spolupracujeme od jeho vzniku s respektovanými brněnskými osobnostmi, fotografem KIVOU a grafickou designérkou Barbarou Zemčík. KIVA se při tvorbě vítězného vizuálu inspiroval vyobrazením typizovaného návštěvníka jednotlivých druhů restauračních podniků. Tyto nápadité a barevné fotografie byly doplněny jednoduchým až minimalistickým grafickým zpracováním,” přiblížila vítězný projekt Jana Janulíková, ředitelka TIC BRNO a doplnila: „Brno je díky své pestré a pro mnohé stále překvapující gastronomické kultuře respektováno nejen u nás, ale také v zahraničí.”

Soutěž TURISTPROPAG vyhlásil PRUH POLABÍ, s.r.o. ve spolupráci s Asociací turistických informačních center ČR, Výstavištěm Lysá nad Labem, a.s., Asociací cestovních kanceláří ČR, Českou unií cestovního ruchu z. s. a městem Lysá nad Labem. Celkem se posuzovalo na 300 přihlášených materiálů od 98 subjektů v kategoriích: Propagační spot, Zpravodaj roku 2022, Nástěnné, stolní a kapesní kalendáře, Turistické noviny a další. 

Kontakt pro média

Adéla Nováková
tel.: 725 047 701
novakova@ticbrno.cz

Hana Novosadová
tel.: 775 911 269
novosadova@ticbrno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.