Přeskočit na obsah

Teplárny kupují rozvodnu na výstavišti. Chtějí v lokalitě, kde vznikne i multifunkční hala, dodávat elektřinu

16. června 2021

Teplárny Brno koupí od Veletrhů Brno elektrickou rozvodnu. Umožní jim to vybudovat lokální distribuční soustavu a nabízet spolu s teplem dodávku silové elektřiny za výhodnější ceny z výroby na plánovaných kogeneračních jednotkách v nové multifunkční hale.

Dodávky mohou být využity pro napájení elektřinou také u dalších budovaných objektů, jako je lanovka do kampusu, dobíjecí stanice či parkovací dům. Další možností může být i dodávka chladu z trigenerační výroby.

„Výhodou pro veletrhy bude snížení nákladů na provoz a údržbu stávající rozvodny a příjem za prodej rozvodny a technického kolektoru, dále také přenesení veškeré legislativní a administrativní náročnosti provozu rozvodny na společnost Teplárny Brno,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Smluvní strany se dohodly na ceně v celkové výši 16 356 000 korun, která je plněním, jež vyhoví podmínkám pro osvobození od DPH. Kupní cena movitých i nemovitých věcí byla stanovena znaleckými posudky. S transakcí dnes souhlasila Rada města Brna v působnosti valné hromady obou městem vlastněných obchodních společností, tedy Tepláren Brno a Veletrhů Brno.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.