Přeskočit na obsah

Tělocvična i specializované učebny: Přístavbu k MŠ a ZŠ Elišky Přemyslovny provede První KEY-STAV, a. s.

03. června 2020

Stavební práce na projektu přístavby Základní a mateřské školy Elišky Přemyslovny dostane na starosti firma První KEY-STAV, a. s. Vítěznou nabídku dnes na základě doporučení komise schválili brněnští radní. Společnost uspěla mezi desítkou nabídek.

Základní a mateřská škola ve Starém Lískovci projde výraznou proměnou. Kromě demolice staré tělocvičny je v plánu také přístavba nového pavilonu. „V prvním podzemním a prvním nadzemním podlaží bude umístěna tělocvična včetně nezbytného zázemí. Ve druhém a třetím nadzemním podlaží pak bude kmenová učebna, dvě učebny cizích jazyků, učebna pro technické a řemeslné obory a učebna přírodních věd. Samozřejmostí je i zde potřebné zázemí,“ popsal chystaný záměr radní pro oblast investic David Grund.

Komise vybírala z desítky nabídek, které přišly v zadaném termínu. Firma První KEY-STAV, a. s., zvítězila s nejnižší nabídkovou cenou 29 869 604,35 Kč bez DPH. „Dotace z Integrovaného regionálního operačního programu se odhaduje na 20 752 000 Kč,“ doplnil Grund.

Bourací a stavební práce by měly začít letos v červenci. Stavební práce by měly trvat jeden rok.

Mgr. Anna Dudková
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: dudkova.anna@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.