Přeskočit na obsah

Tančírna, knihovna a posilovna získaly v participativním rozpočtu medaile

24. října 2017 2 minuty čtení
(ik) – Projekty Altánek – tančírna v parku, Knihovna – pulzující křižovatka Starého Brna a Venkovní posilovna pro seniory na Novoměstské získaly v úterý večer od přítomných ve Sněmovním sále Nové radnice nejvíc hlasů a medaile.

Rozhodlo o tom tři sta převážně mladých lidí, kteří hlasovali ve dvou kolech. S nadšením a v pohodě.

Akce tak posunula participativní rozpočet do další fáze. Projekty označené medailemi budou před závěrečným hlasováním veřejnosti umístěny na předních místech seznamu a mají tak výhodnější pozici.

Celý proces participativního rozpočtu je k dispozici na www.damenavas.cz.

Byl v Brně spuštěn 1. února. V první fázi do něj lidé přihlásili více než dvě stě projektů, z nichž 83 získalo označení „proveditelný“ a jsou tedy umístěné v galerii webových stránek.

V listopadu lidé hlasováním rozhodnou, které z projektů město zrealizuje.

Pro první ročník participativního rozpočtu Brno vyčlenilo částku dvacet milionů korun. Jeden projekt může stát maximálně dva miliony korun.

Altánek podle navrhovatelky Zuzany Rabčanové má mít dvě verze. Trvalou a letní pod šapitó. Tančírna by nesloužila jen tanečníkům. Vyřešila by problematické shánění prostorů pro mnohé kulturní, společenské, sportovní aktivity. Altánky by mohly být například v Lužánkách. Předpokládaný rozpočet je 1 220 000 korun.

Podnět k vytvoření moderní knihovny na Křížové ulici dali studenti různých oborů. „Smíšené týmy během třídenního workshopu vytvořily reálné návrhy, které zdůraznily neopakovatelnou atmosféru Starého Brna,“ uvedl Martin Krčál, předkladatel projektu s rozpočtem 1 997 000 korun.

„Máme cíl vybudovat místo s venkovními posilovacími stroji sloužícími pro cvičení všech věkových skupin,“ uvedl navrhovatel třetího medailového projektu Jiří Steinmetz. Vzhledem ke svému seniorskému věku pochopil, jak je důležitý pohyb pro udržování kondice.  Venkovní posilovna má rozpočet 395 000 korun.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.

Oslavy 30. výročí Centra experimentálního divadla
Brněnská hra s experimentem. CED slaví třicetiny

Divadlo je jako umělecká forma jedinečné v nekonečnosti možností svého vyjádření. V Brně máme navíc privilegium – jsme už 30 let svědky, diváky a účastníky velmi aktivního „osahávání hranic“ divadla. A to vše díky Centru experimentálního divadla, známému také pod zkratkou CED.