Přeskočit na obsah

Tady kdyby jako někdo něco. Participativní rozpočet Dáme na vás spustil kampaň k letošnímu ročníku

10. března 2021

Participativní rozpočet Dáme na vás v březnu spustil komunikační kampaň, jejímž účelem je informovat obyvatele města Brna, že každý z nich může rozhodnout o tom, co nového v Brně vznikne a jak se naloží s částí rozpočtu města. Kampaň staví na tom, že mluvit o věcech jen tak je snadné, ale je třeba i něco konkrétního udělat.

Aktuálně se koná pátý ročník participativního rozpočtu Dáme na vás, kde Brňané rozhodují o 35 milionech, které poputují na realizaci nápadů z řad veřejnosti. Nyní se odehrává fáze navrhování, kdy lidé mohou do 15. května navrhovat nápady pro Brno na www.damenavas.brno.cz a získat tak na každý z nich až tři miliony korun.

Letošní kampaň staví na myšlence, že nejde jen o to, co by kdyby, a představuje participativní rozpočet Dáme na vás jako řešení.

„Cílem Dáme na vás je ukázat lidem, že každý z nich má možnost rozhodnout o tom, jak se naloží s částí rozpočtu města Brna. Lehce úsměvné a provokativní texty, na kterých je letošní komunikace postavena, vybízí nejen k mluvení o věcech, ale též ke konkrétnímu zapojení se,“ sdělil náměstek brněnské primátorky Tomáš Koláčný. Jednotlivé fáze komunikace budou využívat tištěnou inzerci, venkovní plochy a online prostor.

Každý ročník participativního rozpočtu Dáme na vás se skládá ze tří fází. V první fázi lidé navrhují nápady pro Brno a souběžně s tím mohou podpořit navržené projekty. Finální fáze je hlasování, kde občané Brna rozhodnou o tom, mezi které nápady se rozdělí 35 milionů.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.