Tablety ze sbírky pomůžou seniorům spojit se s blízkými

  • 10. prosince 2020
  • 1 minuta čtení
(ral) - Omezené a v inkriminovaných dobách dokonce zakázané návštěvy ztrpčily život nejednoho seniora. Ulehčit mu kontakt s blízkými má sbírka Tablety ze šuplíku. Lidé mohou tablety, které nepoužívají, předat pořádajícímu spolku Metaculture. Vybrané přístroje poputují do několika zařízení v Jihomoravském kraji, mimo jiné i do brněnského DS Holásecká.

Pokud se vám doma povaluje polozapomenutý, nevyužívaný tablet, můžete ho posunout k seniorům a v předvánoční době si připsat dobrý skutek. Moderní technologie jsou dnes jedním z mála způsobů, jak vynahradit babičkám a dědečkům omezený společně strávený čas. Sbírku tabletů organizuje spolek Metaculture, z. s., způsob předání a další detaily řeší přímo koordinátor Martin Adam (tel: 737 947 663, e-mail martin.adam@metaculture.cz).

Tablety nemusejí být bez vady (nevadí, že jim nevydrží baterie, jsou pomalejší nebo mají drobnější praskliny na displeji), zásadní je, aby byly funkční. „My tablety zkontrolujeme, zbavíme zbytečného softwaru, nainstalujeme na ně potřebné aplikace a předáme do rukou těm, kteří je v této době opravdu ocení. Když bude potřeba, proškolíme i personál daného zařízení, který pak pomůže seniorům tablet použít," dodal předseda Metaculture Daniel Dvořák.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít