Svazek obcí daruje městu vypracovanou projektovou dokumentaci na cyklostezku mezi řekou Svratkou a bohunickým kampusem - Tiskový servis

Svazek obcí daruje městu vypracovanou projektovou dokumentaci na cyklostezku mezi řekou Svratkou a bohunickým kampusem

  • 17. dubna 2024
  • 1 minuta čtení

Svazek obcí Cyklistická stezka Brno–Vídeň daruje městu zpracovanou projektovou dokumentaci k projektu cyklostezky vedoucí od řeky Svratky do ulice Vinohrady. Umožní tím koordinaci jejího vzniku s plánovanou rekonstrukcí kanalizace v oblasti Červeného kopce. Město tak získá dokumentaci v hodnotě 219 417 korun českých.

„Svazek obcí Cyklistická stezka Brno–Vídeň nechal zpracovat projektovou dokumentaci pro územní rozhodnutí a stavební povolení na cyklostezku v Bohunicích. Ta vede od řeky Svratky v místě dnešního lanového centra až do ulice Vinohrady. V oblasti plánují Brněnské vodárny a kanalizace rekonstrukci v letech 2025–2027. V zájmu nutné koordinace obou projektů proto svazek obcí bezúplatně předá zpracovanou dokumentaci městu. V jednom termínu by tak bylo možné stihnout rekonstrukci kanalizace i stavbu stezky pro cyklisty,“ řekl radní pro dopravu Petr Kratochvíl.

Hodnota daru je 219 417 korun českých. V následujících letech tak vznikne nový bezpečný úsek pro cyklisty.

Další články z rubriky