Přeskočit na obsah

Suvenýry pro Festival RE:PUBLIKA

23. května 2018 1 minuta čtení
(ik) – Balíček upomínkových předmětů připravilo Turistické informační centrum (TIC) pro Festival RE:PUBLIKA, který bude slavnostně zahájen v sobotu v poledne na brněnském výstavišti.

Mezi suvenýry jsou například hrnky, magnety, pohlednice, tašky, zrcátka, čokolády, kapesníky i třeba balzám na rty. Všechny předměty mají motivy festivalu.

TIC je bude nabízet veřejnosti ve svém stánku v areálu výstaviště nedaleko pavilonu A.

Festival RE:PUBLIKA je na pořadu od 26. května do 17. června. Kromě vzpomenutí 100. výročí založení samostatného Československa také zdůrazňuje, že před 90 lety byla v Brně na výstavišti první akce. Oslavovala první samostatnou dekádu nové ČSR.

Projekt Festival RE:PUBLIKA připomene vše, co Československo během sta let zažilo. Převratné historické momenty. Nezapomenutelné osobnosti, slavná vítězství, užitečné vynálezy a bezkonkurenční umělecká díla. I osobní příběhy lidí. K vidění bude i slavná Muchova Slovanská epopej.
Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky
Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky

Do 30. listopadu 2022 mají lidé šanci ukončit některé exekuce, které v minulosti vznikly z veřejnoprávních dluhů, a to za výhodných podmínek. Již druhé Milostivé léto začalo 1. září.

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.