Studenti z Rumunska a Moldávie navrhli nejlepší projekt pro Brno

  • 07. srpna 2017
  • 1 minuta čtení
(ik) - Evropské finále soutěže inženýrských studentů European BEST Engineering Competition (EBEC) vyvrcholilo v pondělí v Brně. V kategorii Case Study bezprostředně související s Brnem zvítězil tým tvořený ze studentů Rumunska a Moldávie, druzí skončili Portugalci a třetí Španělé.

Do finále v Brně se probojovalo 14 studentských týmů z celé Evropy. Soutěžily ve dvou kategoriích, a to Team Design a Case Study. 

Město Brno se do akce zapojilo zadáním Case Study (tzv. případové studie) na téma Senzorická laboratoř v areálu BVV a blízkém okolí. Tato i další finální práce mohou sloužit jako základní materiály pro případné rozšíření provozu společnosti Veletrhy Brno.

O pořadí rozhodovala porota složená ze zástupců města, společnosti Veletrhy Brno a univerzit.

„Porota hodnotila například technologicko-manažerské řešení, soulad s konceptem Smart City Brno či přenositelnost a realizovatelnost daného řešení. Důležitou součástí musel být také návrh na zapojení brněnských univerzit a vědecko-výzkumných center do celého projektu,“ uvedl náměstek primátora Jaroslav Kacer.

EBEC je největší celoevropská inženýrská soutěž určená studentům technických univerzit. Každoročně se do ní zapojuje 6 500 studentů. Nejlepší postupují do evropského finále, které letos uspořádalo VUT v Brně.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít