Přeskočit na obsah

Studenti slavili. Majáles vrcholil na výstavišti

07. května 2018 1 minuta čtení
(ik) – Studentské oslavy příchodu máje přibližuje série fotek. Brněnský majáles měl na pořadu 15. ročník.

Odstartoval v sobotu v centru města, odkud se vydaly tři tisíce mladých lidí výstaviště. Každá ze zúčastněných škol si připravila vlastní prezentaci. Masarykova univerzita se například rozhodla vsadit na virtuální realitu, Mendelova univerzita na zmrzlinu z tekutého dusíku, Vysoké učení technické na lektvar lásky a studený oheň, Univerzita obrany na laserovou střelnici a Veterinární a farmaceutická univerzita na molekulární kuchyni.

A na výstavišti studentská oslava pokračovala až přes půlnoc ze soboty na neděli. Přišly desetitisíce převážně mladých lidí. Dvacítka kapel účinkovala na třech pódiích. Kromě hudebních vystoupení se fanoušci hokeje mohli těšit na přímý přenos utkání mezi domácí reprezentací a Slovenskem. Mezi fandy byla řada slovenských vysokoškoláků, kteří studují na brněnských univerzitách.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.

Oslavy 30. výročí Centra experimentálního divadla
Brněnská hra s experimentem. CED slaví třicetiny

Divadlo je jako umělecká forma jedinečné v nekonečnosti možností svého vyjádření. V Brně máme navíc privilegium – jsme už 30 let svědky, diváky a účastníky velmi aktivního „osahávání hranic“ divadla. A to vše díky Centru experimentálního divadla, známému také pod zkratkou CED.