Studenti slavili. Majáles vrcholil na výstavišti

  • 07. května 2018
  • 1 minuta čtení
(ik) – Studentské oslavy příchodu máje přibližuje série fotek. Brněnský majáles měl na pořadu 15. ročník.

Odstartoval v sobotu v centru města, odkud se vydaly tři tisíce mladých lidí výstaviště. Každá ze zúčastněných škol si připravila vlastní prezentaci. Masarykova univerzita se například rozhodla vsadit na virtuální realitu, Mendelova univerzita na zmrzlinu z tekutého dusíku, Vysoké učení technické na lektvar lásky a studený oheň, Univerzita obrany na laserovou střelnici a Veterinární a farmaceutická univerzita na molekulární kuchyni.

A na výstavišti studentská oslava pokračovala až přes půlnoc ze soboty na neděli. Přišly desetitisíce převážně mladých lidí. Dvacítka kapel účinkovala na třech pódiích. Kromě hudebních vystoupení se fanoušci hokeje mohli těšit na přímý přenos utkání mezi domácí reprezentací a Slovenskem. Mezi fandy byla řada slovenských vysokoškoláků, kteří studují na brněnských univerzitách.

Dočtete se v Metropolitanu

  • Kateřina Liďáková. Foto: Marek Malůšek
    Kam jdeš, divadlo? Do Brna

    Kateřina Liďáková, od roku 2022 členka činohry Národního divadla Brno, strávila šestnáct let na prknech Městského divadla Zlín, kde také jako ředitel, dramaturg, herec i autor působil její manžel a...

Nenechte si ujít