Studenti s kartáčky na zuby radí lidem na náměstí Svobody

  • 18. dubna 2017
  • 1 minuta čtení
(ik) – Informační kampaň ve Zdravém Brně zdravý zub je na programu dnes od 8 do 18 hodin na náměstí Svobody.

Dvacítka studentů stomatologie Lékařské fakulty MU oslovuje kolemjdoucí a snaží se jim sdělit informace o prevenci zubních onemocnění a prakticky jim ukázat správné techniky péče o dutinu ústní. Vše za asistence zubních lékařů.

„Správné čištění šetrným a účinným zubním kartáčkem stejně jako správné čištění mezizubním kartáčkem je základem péče,“ vysvětluje jednomu z kolemjdoucích student druhého ročníku Lukáš Pospíšil. Přidává informace o délce, četnosti a technice čištění zubů. Diskutuje o přednostech a záporech elektrických kartáčků.

Akce na náměstí Svobody je součástí celorepublikové kampaně Ve zdravé ČR zdravý zub. Připravuje ji od roku 2007 Sdružení studentů stomatologie České republiky. Budoucí zubaři školí veřejnost každoročně v Praze, v Brně, v Plzni, Hradci Králové a v Olomouci.

I pro studenty je tento den významný. Setkají se totiž se svými budoucími pacienty a vyzkouší si způsoby, jak nejlépe předávat informace o ústní hygieně. Při kontaktu a komunikaci s lidmi všech věkových kategorií se zbaví studu a nejistoty, která by jim budoucí práci ztěžovala.

Nad akcí v Brně převzal záštitu primátor Petr Vokřál.

Dočtete se v Metropolitanu

  • Kateřina Liďáková. Foto: Marek Malůšek
    Kam jdeš, divadlo? Do Brna

    Kateřina Liďáková, od roku 2022 členka činohry Národního divadla Brno, strávila šestnáct let na prknech Městského divadla Zlín, kde také jako ředitel, dramaturg, herec i autor působil její manžel a...

Nenechte si ujít