Přeskočit na obsah

Studenti popsali, jak si představují budoucnost Brna

22. ledna 2020 2 minuty čtení
(gak) - Brno má ambice se v roce 2028 ucházet o titul Evropské hlavní město kultury Z toho důvodu oslovilo studenty v soutěži #BrnoBudoucnosti. Studenti mezi 15 a 20 lety měli za úkol literárně či audiovizuálně zpracovat, jak si představují Brno za 8 let.

„Chtěli jsme se zeptat budoucí generace a začít tak odspodu. Jejich zájem o město mě příjemně překvapil. Jako nedostatky často zmiňovali dopravu, nevyřešenou situaci kolem nádraží, sociálních projektů i vyloučených lokalit města. Naopak si pochvalují třeba kulturu a místní parky,“ uvedl koordinátor soutěže Kryštof Trávníček z Odboru kultury Magistrátu města Brna.

Vítězové se vyhlašovali rovnou v několika kategoriích. Speciální cenu předal radní města Brna pro oblast kultury Marek Fišer, a to konkrétně za originální uchopení tématu a vypodobnění Brna, dále byla rozdána cena primátorky města Brna a ředitelky Knihovny Jiřího Mahena v Brně, která byla vyhlašovatelem celé soutěže. 

V hlavní kategorii byla vyhlášena první tři místa a ocenění získali ceny od města Brna, Knihovny Jiřího Mahena a poukazy od sponzorů kytary.cz, společnosti Zezula a hlavního partnera soutěže Student Agency, díky kterým nejúspěšnější kreativci vycestují na týdenní jazykový pobyt do Dublinu a na Maltu.

Vyhlášena byla také cena pro kolektiv, který téma zpracovala audiovizuálně. Nejlépe se s tématem popasovala třída 2.K z Obchodní akademie, Střední odborné školy knihovnické a Vyšší odborné školy Brno. Její studenti získali zájezd pro celou třídu s programem dle vlastního výběru.

Oceněné práce budou v průběhu následujících dnů zveřejněny na webu #BrnoBudoucnosti.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.