Studenti popsali, jak si představují budoucnost Brna - Tiskový servis

Studenti popsali, jak si představují budoucnost Brna

  • 22. ledna 2020
  • 2 minuty čtení

(gak) - Brno má ambice se v roce 2028 ucházet o titul Evropské hlavní město kultury Z toho důvodu oslovilo studenty v soutěži #BrnoBudoucnosti. Studenti mezi 15 a 20 lety měli za úkol literárně či audiovizuálně zpracovat, jak si představují Brno za 8 let.

„Chtěli jsme se zeptat budoucí generace a začít tak odspodu. Jejich zájem o město mě příjemně překvapil. Jako nedostatky často zmiňovali dopravu, nevyřešenou situaci kolem nádraží, sociálních projektů i vyloučených lokalit města. Naopak si pochvalují třeba kulturu a místní parky,“ uvedl koordinátor soutěže Kryštof Trávníček z Odboru kultury Magistrátu města Brna.

Vítězové se vyhlašovali rovnou v několika kategoriích. Speciální cenu předal radní města Brna pro oblast kultury Marek Fišer, a to konkrétně za originální uchopení tématu a vypodobnění Brna, dále byla rozdána cena primátorky města Brna a ředitelky Knihovny Jiřího Mahena v Brně, která byla vyhlašovatelem celé soutěže. 

V hlavní kategorii byla vyhlášena první tři místa a ocenění získali ceny od města Brna, Knihovny Jiřího Mahena a poukazy od sponzorů kytary.cz, společnosti Zezula a hlavního partnera soutěže Student Agency, díky kterým nejúspěšnější kreativci vycestují na týdenní jazykový pobyt do Dublinu a na Maltu.

Vyhlášena byla také cena pro kolektiv, který téma zpracovala audiovizuálně. Nejlépe se s tématem popasovala třída 2.K z Obchodní akademie, Střední odborné školy knihovnické a Vyšší odborné školy Brno. Její studenti získali zájezd pro celou třídu s programem dle vlastního výběru.

Oceněné práce budou v průběhu následujících dnů zveřejněny na webu #BrnoBudoucnosti.

Další články z rubriky