Střet s budoucností se odehraje v Redutě

  • 24. ledna 2019
  • 1 minuta čtení
(java) – Činohra Národního divadla Brno uvede světovou premiéru inscenace Zemský ráj to na dohled? Režie komponovaného večera se ujali mladí režiséři Zuzana Burianová, Jan Holec a Anna Klimešová pod supervizí Martina Františáka.

Začínající režiséři zvolili formu triptychu. Připravili vesmírnou grotesku, jevištní báseň o konci světa a vědeckou konferenci odehrávající se v budoucnosti.

„V první části se dotýkáme blízké budoucnosti a snažíme se o formát vesmírné grotesky. Režisér druhé části Jan Holec naopak k tématu budoucnosti přistoupil spíše poeticky a pokusí se o větší báseň o konci světa. Třetí část je pak už takovým pohledem za horizont budoucnosti, do světa, kde už Země neexistuje a máme úplně jinou civilizaci. Nejde nám jen o nějaké legrační historky, ale o divoké historky na horizontu událostí,“ uvedla dramaturgyně inscenace Barbara Gregorová.

Na představení naváže výstava ve foyer divadla. „Půjde o koláž vesmírné expedice, která se dívá na ty naše nálezy,“ doplnila Barbara Gregorová.

Premiéra proběhne v sobotu 26. ledna v divadle Reduta.

Dočtete se v Metropolitanu

  • Kateřina Liďáková. Foto: Marek Malůšek
    Kam jdeš, divadlo? Do Brna

    Kateřina Liďáková, od roku 2022 členka činohry Národního divadla Brno, strávila šestnáct let na prknech Městského divadla Zlín, kde také jako ředitel, dramaturg, herec i autor působil její manžel a...

Nenechte si ujít