Přeskočit na obsah

Strážníci v Brně chrání návštěvníky úřadů, dezinfikují prostory pro veřejnost

02. února 2021

Brněnská městská policie prohlubuje svoje aktivity při zvládání pandemie koronaviru a přispívá k bezpečí návštěvníků úřadů. Strážníci od ledna pravidelně dezinfikují prostory u přepážek a dalších míst, kam vstupuje veřejnost.

Svoji pomoc při fyzicky velmi náročné činnosti nabídli magistrátu a ten ji přijal. Důkladnou očistou díky tomu procházejí místnosti registru silničních vozidel, správa poplatků za komunální odpad i magistrátní budova na Malinovského náměstí.

Je to další ze služeb veřejnosti, kterou strážníci poskytují. Iniciativy městské policie si velmi vážím. V době pandemie opakovaně potvrzuje, jak důležitou roli v Brně sehrává,“ podotkla Markéta Vaňková, primátorka města Brna.

 Profesionální dezinfekční přípravek rozprašují strážníci pomocí generátoru teplé mlhy. Díky tomu se prostředek dostane do všech skulin a zákoutí. Některé části stroje se zahřívají na teploty ve stovkách stupňů Celsia a je nutné s ním manipulovat s nejvyšší opatrností. Strážníci proto dezinfikují úřední budovy ve dvojici a na základě zevrubného proškolení od odborníků z hasičského záchranného sboru.

Bezpečná dezinfekce

 „Prostory dezinfikují jednou týdně v každé ze zmíněných budov, a to vždy po skončení úředních hodin. Používají k tomu profesionální a zcela bezpečný přípravek, jenž účinkuje na viry, bakterie i plísně,“ vysvětlil Pavel Čermák, vedoucí odboru pořádkových útvarů městské policie.

Všechny místnosti se po nanesení aerosolu důkladně několik desítek minut odvětrávají a je možné se v nich pohybovat bez jakýchkoliv omezení a rizik.

Ošetřovat povrchy v úředních prostorách budou strážníci do odvolání. Doba aplikace v budovách se v návaznosti na jejich stavební dispozice počítá zpravidla na několik hodin.

Strážníci aktivně přispívají ke zvládání epidemie covidu-19. Již v době jarního nouzového stavu to byly právě hlídky městské policie, které v Brně od samého počátku dohlížely u nemocnic, měly trvalá stanoviště na odběrových testovacích místech, pomáhaly u lékáren nebo se v časech určených pro veřejnost staraly o klid na úřadech.

I v současné době na strážnících leží zásadní zodpovědnost, když téměř nepřetržitě hlídkují u objektů určených pro karanténní pobyt osob bez domova. Na žádost zdravotníků či sociálních pracovníků také vyjíždějí k agresivním osobám, u nichž je podezření nebo přímo potvrzené onemocnění covid-19. Městská policie Brno pro tyto účely zřídila dokonce i speciální skupinu strážníků. Běžně a prakticky každodenně strážníci asistují zdravotníkům při převozech rizikových osob v sanitkách a zasahují u agresivních a těžko zvladatelných pacientů v nemocnicích.

 Kontakt pro média: vedoucí tiskového oddělení Jakub Ghanem, jakub.ghanem@mpb.cz, 724 590 850

Fotogalerie (MP Brno)

 

 

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.