Přeskočit na obsah

Strážníci, kteří se zapojili do boje s covidem, dostanou odměnu

01. prosince 2021
Městská rada dnes souhlasila s podmínkami poskytnutí dotace na mimořádné finanční ohodnocení strážníků z programu Ministerstva vnitra.

Ministerstvo vnitra vyhlásilo 1. září 2021 dotační řízení na podporu mimořádného finančního ohodnocení strážníků obecních policií v roce 2021 v souvislosti s pandemií onemocnění covid-19. Město Brno o tuto dotaci požádalo a bylo úspěšné.

Dotace je určena strážníkům s podílem na realizaci úkolů a opatření přímo spojených s předcházením
a eliminací dopadů pandemie covid-19 na bezpečnost v obcích či život a zdraví občanů obcí nebo
s kontrolou dodržování stanovených opatření a jejich vynucováním v době krizového stavu.

„Během nejhorších fází pandemie strážníci bez ohledu na osobní ohrožení denně odváděli vynikající práci
a podíleli se na tom, že jsme situaci dokázali rozumně zvládnout. Tato prémie je symbolickým poděkováním za jejich odvahu a nasazení,“
uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Dotace má podobu mimořádné odměny ve výši 5 000 korun, finanční příspěvek města je ve stejné výši pro každého strážníka. Prémii obdrží 401 osob a celková výše dotace činí 2 005 000 korun. Se spoluúčastí města bude strážníkům přerozděleno 4 010 000 korun.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.