Přeskočit na obsah

Strážníci, kteří se zapojili do boje s covidem, dostanou odměnu

01. prosince 2021

Městská rada dnes souhlasila s podmínkami poskytnutí dotace na mimořádné finanční ohodnocení strážníků z programu Ministerstva vnitra.

Ministerstvo vnitra vyhlásilo 1. září 2021 dotační řízení na podporu mimořádného finančního ohodnocení strážníků obecních policií v roce 2021 v souvislosti s pandemií onemocnění covid-19. Město Brno o tuto dotaci požádalo a bylo úspěšné.

Dotace je určena strážníkům s podílem na realizaci úkolů a opatření přímo spojených s předcházením
a eliminací dopadů pandemie covid-19 na bezpečnost v obcích či život a zdraví občanů obcí nebo
s kontrolou dodržování stanovených opatření a jejich vynucováním v době krizového stavu.

„Během nejhorších fází pandemie strážníci bez ohledu na osobní ohrožení denně odváděli vynikající práci
a podíleli se na tom, že jsme situaci dokázali rozumně zvládnout. Tato prémie je symbolickým poděkováním za jejich odvahu a nasazení,“
uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Dotace má podobu mimořádné odměny ve výši 5 000 korun, finanční příspěvek města je ve stejné výši pro každého strážníka. Prémii obdrží 401 osob a celková výše dotace činí 2 005 000 korun. Se spoluúčastí města bude strážníkům přerozděleno 4 010 000 korun.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.