Přeskočit na obsah

Stovky tvůrců digitálního obsahu z celého světa přijedou v září do Brna na konferenci Traverse 2022. Smlouva je schválena

20. dubna 2022
Devátý ročník největší konference pro tvůrce digitálního obsahu v Evropě Traverse 2022 se bude ve dnech 16.–18. září konat v Brně. Do jihomoravské metropole dorazí kolem 350 nejlepších evropských i světových influencerů, blogerů, instagramerů a youtuberů. Smlouvu o pořadatelství dnes schválila Rada města Brna.

„Konference Traverse je vzdělávací platformou, která každoročně přitáhne stovky tvůrců digitálního obsahu z celého světa. Vítězná kandidatura České republiky byla slavnostně vyhlášena loni v listopadu na veletrhu World Travel Market v Londýně,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková a dodala: „Již od 12. září bude v Brně a na jižní Moravě pro postupně se sjíždějící účastníky připraven bohatý program v podobě prohlídek, ochutnávek, workshopů, sportovních a dalších aktivit.“

Slavnostní zahajovací galavečer, jehož hlavním hostitelem je město Brno, se uskuteční v pátek 16. září na hradě Špilberku. „Během následujících dvou dní proběhnou v hotelu Passage na Lidické desítky seminářů a prezentací zabývajících se online marketingem a tvorbou obsahu. Závěrečný slavnostní večer, jehož pořadatelem je CzechTourism, se bude konat v neděli 18. září v Sono Centru. Po skončení konference se uskuteční poznávací cesty účastníků do dalších krajů České republiky,“ sdělila uvolněná zastupitelka pro marketing a cestovní ruch Kristýna Černá.

Na pořádání akce se kromě města Brna podílí Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava a Česká centrála cestovního ruchu CzechTourism. Město Brno zajistí uspořádání zahajovací recepce, neformální akci ve spolupráci s lokálními podniky ve stylu tzv. pub crawl, pestrý doprovodný program pro účastníky konference, catering během konference či ubytování a uvítací dárky pro přednášející, VIP účastníky a zaměstnance organizátora. Postará se také o další případné náklady spojené s konáním konference, např. tvorbu konferenčního videa, navigaci nebo informační servis pro účastníky. Předpokládané náklady na straně města Brna činí 1 850 000 korun bez DPH. Plnění na straně Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava je 1 370 000 korun bez DPH, CzechTourism přispěje částkou 1 000 000 korun bez DPH.

„Zástupce města Brna přidává svůj podpis jako poslední. Smlouva již byla podepsána ostatními hostiteli, tedy Centrálou cestovního ruchu – Jižní Morava a agenturou CzechTourism, i organizátorem konference, společností Traverse Events Limited,“ upřesnila Markéta Vaňková.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.