Přeskočit na obsah

Stovky tvůrců digitálního obsahu z celého světa přijedou v září do Brna na konferenci Traverse 2022. Smlouva je schválena

20. dubna 2022

Devátý ročník největší konference pro tvůrce digitálního obsahu v Evropě Traverse 2022 se bude ve dnech 16.–18. září konat v Brně. Do jihomoravské metropole dorazí kolem 350 nejlepších evropských i světových influencerů, blogerů, instagramerů a youtuberů. Smlouvu o pořadatelství dnes schválila Rada města Brna.

„Konference Traverse je vzdělávací platformou, která každoročně přitáhne stovky tvůrců digitálního obsahu z celého světa. Vítězná kandidatura České republiky byla slavnostně vyhlášena loni v listopadu na veletrhu World Travel Market v Londýně,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková a dodala: „Již od 12. září bude v Brně a na jižní Moravě pro postupně se sjíždějící účastníky připraven bohatý program v podobě prohlídek, ochutnávek, workshopů, sportovních a dalších aktivit.“

Slavnostní zahajovací galavečer, jehož hlavním hostitelem je město Brno, se uskuteční v pátek 16. září na hradě Špilberku. „Během následujících dvou dní proběhnou v hotelu Passage na Lidické desítky seminářů a prezentací zabývajících se online marketingem a tvorbou obsahu. Závěrečný slavnostní večer, jehož pořadatelem je CzechTourism, se bude konat v neděli 18. září v Sono Centru. Po skončení konference se uskuteční poznávací cesty účastníků do dalších krajů České republiky,“ sdělila uvolněná zastupitelka pro marketing a cestovní ruch Kristýna Černá.

Na pořádání akce se kromě města Brna podílí Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava a Česká centrála cestovního ruchu CzechTourism. Město Brno zajistí uspořádání zahajovací recepce, neformální akci ve spolupráci s lokálními podniky ve stylu tzv. pub crawl, pestrý doprovodný program pro účastníky konference, catering během konference či ubytování a uvítací dárky pro přednášející, VIP účastníky a zaměstnance organizátora. Postará se také o další případné náklady spojené s konáním konference, např. tvorbu konferenčního videa, navigaci nebo informační servis pro účastníky. Předpokládané náklady na straně města Brna činí 1 850 000 korun bez DPH. Plnění na straně Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava je 1 370 000 korun bez DPH, CzechTourism přispěje částkou 1 000 000 korun bez DPH.

„Zástupce města Brna přidává svůj podpis jako poslední. Smlouva již byla podepsána ostatními hostiteli, tedy Centrálou cestovního ruchu – Jižní Morava a agenturou CzechTourism, i organizátorem konference, společností Traverse Events Limited,“ upřesnila Markéta Vaňková.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.