Přeskočit na obsah

Stovky tvůrců digitálního obsahu z celého světa přijedou v září do Brna na konferenci Traverse 2022. Smlouva je schválena

20. dubna 2022
Devátý ročník největší konference pro tvůrce digitálního obsahu v Evropě Traverse 2022 se bude ve dnech 16.–18. září konat v Brně. Do jihomoravské metropole dorazí kolem 350 nejlepších evropských i světových influencerů, blogerů, instagramerů a youtuberů. Smlouvu o pořadatelství dnes schválila Rada města Brna.

„Konference Traverse je vzdělávací platformou, která každoročně přitáhne stovky tvůrců digitálního obsahu z celého světa. Vítězná kandidatura České republiky byla slavnostně vyhlášena loni v listopadu na veletrhu World Travel Market v Londýně,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková a dodala: „Již od 12. září bude v Brně a na jižní Moravě pro postupně se sjíždějící účastníky připraven bohatý program v podobě prohlídek, ochutnávek, workshopů, sportovních a dalších aktivit.“

Slavnostní zahajovací galavečer, jehož hlavním hostitelem je město Brno, se uskuteční v pátek 16. září na hradě Špilberku. „Během následujících dvou dní proběhnou v hotelu Passage na Lidické desítky seminářů a prezentací zabývajících se online marketingem a tvorbou obsahu. Závěrečný slavnostní večer, jehož pořadatelem je CzechTourism, se bude konat v neděli 18. září v Sono Centru. Po skončení konference se uskuteční poznávací cesty účastníků do dalších krajů České republiky,“ sdělila uvolněná zastupitelka pro marketing a cestovní ruch Kristýna Černá.

Na pořádání akce se kromě města Brna podílí Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava a Česká centrála cestovního ruchu CzechTourism. Město Brno zajistí uspořádání zahajovací recepce, neformální akci ve spolupráci s lokálními podniky ve stylu tzv. pub crawl, pestrý doprovodný program pro účastníky konference, catering během konference či ubytování a uvítací dárky pro přednášející, VIP účastníky a zaměstnance organizátora. Postará se také o další případné náklady spojené s konáním konference, např. tvorbu konferenčního videa, navigaci nebo informační servis pro účastníky. Předpokládané náklady na straně města Brna činí 1 850 000 korun bez DPH. Plnění na straně Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava je 1 370 000 korun bez DPH, CzechTourism přispěje částkou 1 000 000 korun bez DPH.

„Zástupce města Brna přidává svůj podpis jako poslední. Smlouva již byla podepsána ostatními hostiteli, tedy Centrálou cestovního ruchu – Jižní Morava a agenturou CzechTourism, i organizátorem konference, společností Traverse Events Limited,“ upřesnila Markéta Vaňková.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Brno podporuje inovátory i výzkumníky z jihu Moravy. Ti mohou získat granty – startuje další výzva programu Prototypuj a ověřuj

Lokátory pro freeridery, vylepšení zubního implantátu a inovativní polymer – to jsou příklady projektů, které v loňském roce získaly podporu z programu Prototypuj a ověřuj. Město Brno prostřednictvím inovační agentury JIC nyní otevírá novou výzvu. Od 27.  března do 5. května do něj mohou inovátoři z jižní Moravy hlásit své projekty a získat až 800 tisíc korun.

V Pisárkách se naplno rozjely práce na stavbě vratné smyčky. První tramvaje po ní do vozovny vjedou příští rok v létě

Dopravní podnik města Brna začal s třetí etapou modernizace vozovny v Pisárkách. Během následujících 17 měsíců zde dělníci vybudují vratnou smyčku. Ta umožní otáčení tramvají a zároveň snadnější odbavení návštěvníků budoucí multifunkční haly, která má vyrůst v západní části brněnského výstaviště.  

Bytový fond se rozrostl o dvanáct sociálních a bezbariérových bytů

Namísto původních pěti bytových jednotek na Křenové 47, které byly v nevyhovujícím až havarijním stavu, se jich díky dvaceti měsícům prací ve stejném bytovém domě, zrenovovaném a obohaceném o nástavbu, nyní nachází dvanáct. Sloužit budou pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo s nízkými příjmy.

Družstevní bydlení by mohlo rozšířit svou podobu. Vedle výstavby na zelené louce by družstva renovovala i staré městské domy

Město si nechá prověřit další možnost, jak lidem nabídnout dostupné družstevní bydlení, a to formou rekonstrukce zdevastovaných bytových domů. V pilotním režimu by nový záměr mohl být realizován u domu na Mostecké 16. Zda je dům vhodný, prověří předprojekční příprava, kterou dnes radní doporučili zastupitelstvu města svěřit do rukou městské společnosti CD CENTRUM COMS.