Stojíme za Ukrajinou. Brno nabízí ukrajinským uprchlíkům vstupy do řady institucí za symbolickou cenu - Tiskový servis

Stojíme za Ukrajinou. Brno nabízí ukrajinským uprchlíkům vstupy do řady institucí za symbolickou cenu

  • 04. března 2022
  • 1 minuta čtení

Svou podporu Ukrajině vyjadřují i brněnské veřejné a soukromé instituce. Z iniciativy TIC BRNO se na webových stránkách ukrajina.brno.cz sdružují brněnské památky, kulturní a volnočasové instituce a sportoviště, které se rozhodly poskytnout ukrajinským uprchlíkům vstupy za symbolickou cenu.

Cítíme velkou solidaritu s Ukrajinou. Celé Brno se spojuje a pomáhá na různých frontách. Možnost odpočinout si a zapomenout na chvíli na hrůzy války je neméně důležitá a to především pro matky s dětmi, které tvoří velkou část první uprchlické vlny,” uvedla primátorka statutárního města Brna Markéta Vaňková.

Na webových stránkách ukrajina.brno.cz, které jsou jak v češtině, tak v ukrajinštině, bude TIC BRNO aktualizovat seznam zapojených institucí. V současné době už se zapojilo Brněnské podzemí a věž Staré radnice, které spravuje TIC BRNO, VIDA! Science centrum, Hvězdárna a planetárium Brno, Zoo Brno, Muzeum města Brna, Městské divadlo Brno a všechny scény Národního divadla Brno. Ze soukromých institucí je to aktuálně Papilonia - motýlí dům Brno.

Sdružit instituce působící na území Brna je pro TIC BRNO přirozenou rolí. Některé se hlásí samy, některé postupně oslovujeme. Seznam budeme dále rozšiřovat, jsem ráda, že ohlas je velmi pozitivní,” říká Jana Janulíková, ředitelka TIC BRNO.

Kontakty pro média:

Adéla Nováková
725 047 701
novakova@ticbrno.cz

Hana Novosadová
775 911 269
novosadova@ticbrno.cz

Další články z rubriky