Sto dárců krve od města dostane poukazy na sportovní aktivity

  • 20. září 2023
  • 1 minuta čtení
  • Radka Loukotová

Na sto lidí se včera usmálo štěstí při losování dárkových poukazů v rámci Dárcovského přeboru. Ten vyhlásil magistrátní Odbor zdraví ve spolupráci s oběma transfuzními stanicemi v Brně, aby odměnil pravidelné dárce i motivoval ty, kdo se k odběru chystají poprvé.

Devadesát dárců krve a speciálně ještě deset prvodárců potěší poukazy v hodnotě 500 nebo 1000 Kč na sportoviště provozovaná městskou firmou STAREZ-SPORT. Los na ně padl při včerejším závěrečném losování Dárcovského přeboru, do kterého se mohli hlásit do konce srpna s každým provedeným odběrem krve i krevních složek. Výherce osloví město do dvou týdnů e-mailem.

Celkem se do soutěže registrovalo 200 lidí se třemi sty odběry, z toho více než dvě třetiny tvořily odběry krve. Mezi registrovanými dárci bylo výrazně více mužů (126) než žen (74), ti také v poměru k ženám častěji chodí darovat krevní složky (22 ku 1). Nejstarší dárce krve je ročník 1958, zatímco ten nejmladší 2005.

Další šanci udělat dobrý skutek a být za něj po zásluze odměněni budete mít příští rok. Více informací hledejte na https://darujmekrev.brno.cz/.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít