Přeskočit na obsah

Stezka vedoucí kolem Svratky je přívětivější a bezpečnější. Přibyly zde lávky, altán i molo

03. května 2022

Stezka podél Svratky vedoucí z Komína do Bystrce je mezi Brňany velmi oblíbená. Části jejích úseků však nebyly pro chodce bezpečné. Město Brno proto připravilo na zprůchodnění cesty projekt, který byl nyní dokončen.

Původní stezka vedoucí podél Svratky z Komína do Bystrce je v některých místech velmi obtížně průchozí, a to zejména pro osoby se sníženou pohyblivostí. Zároveň se na druhém břehu nachází cyklostezka, kterou využívali i chodci, kvůli čemuž zde vznikaly nebezpečné situace. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli stezku pro pěší lépe zprůchodnit. Po celé její délce bylo vytipováno devět míst, která prošla úpravami. V Komíně například vzniklo u zastávky Svratecká molo, které umožní lidem koupání v řece. V lokalitě Pláž je nyní k dispozici rampa, která umožní průchod i za zvýšené hladiny řeky, v lokalitách Přechod a Sráz překlenula skalnaté výběžky lávka nad hladinou vody. Věřím, že veškeré instalované prvky návštěvníci ocení,“ uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Zhotoviteli, jímž je společnost Zprůchodnění Svratky: Ekostavby – STAVOS, bylo předáno staveniště v srpnu loňského roku. Náklady dosáhly výše 9,9 milionu korun s DPH.

V současné době je stavba v režimu předčasného užívání. Předpokladem je, že získá kolaudaci v následujícím měsíci. Poté budou u stezky, které je určena výhradně chodcům, instalovány zákazové značky pro cyklisty. Ti mohou využít trasu na druhém břehu řeky. 

 

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.