Přeskočit na obsah

Stezka vedoucí kolem Svratky je přívětivější a bezpečnější. Přibyly zde lávky, altán i molo

03. května 2022
Stezka podél Svratky vedoucí z Komína do Bystrce je mezi Brňany velmi oblíbená. Části jejích úseků však nebyly pro chodce bezpečné. Město Brno proto připravilo na zprůchodnění cesty projekt, který byl nyní dokončen.

Původní stezka vedoucí podél Svratky z Komína do Bystrce je v některých místech velmi obtížně průchozí, a to zejména pro osoby se sníženou pohyblivostí. Zároveň se na druhém břehu nachází cyklostezka, kterou využívali i chodci, kvůli čemuž zde vznikaly nebezpečné situace. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli stezku pro pěší lépe zprůchodnit. Po celé její délce bylo vytipováno devět míst, která prošla úpravami. V Komíně například vzniklo u zastávky Svratecká molo, které umožní lidem koupání v řece. V lokalitě Pláž je nyní k dispozici rampa, která umožní průchod i za zvýšené hladiny řeky, v lokalitách Přechod a Sráz překlenula skalnaté výběžky lávka nad hladinou vody. Věřím, že veškeré instalované prvky návštěvníci ocení,“ uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Zhotoviteli, jímž je společnost Zprůchodnění Svratky: Ekostavby – STAVOS, bylo předáno staveniště v srpnu loňského roku. Náklady dosáhly výše 9,9 milionu korun s DPH.

V současné době je stavba v režimu předčasného užívání. Předpokladem je, že získá kolaudaci v následujícím měsíci. Poté budou u stezky, které je určena výhradně chodcům, instalovány zákazové značky pro cyklisty. Ti mohou využít trasu na druhém břehu řeky. 

 

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.