Přeskočit na obsah

Štefánikova bude přátelštější pro chodce, cyklisty i řidiče. Město zpracuje investiční záměr

31. srpna 2022

Kvalitní uliční prostor s potřebnými podmínkami pro všechny druhy dopravy, vhodné parkovací plochy a dostatek zeleně. Tak by mohla za pár let vypadat ulice Štefánikova. Brněnští radní dnes souhlasili se zpracováním investičního záměru, který by měl Štefánikově v úseku mezi Pionýrskou a Pešinovou dát lepší podobu. 

„V rámci navržených změn čekají v daném úseku stavební úpravy také některé zastávky, které nesplňují podmínky pro bezbariérovost a bezpečné užívání. Přibude také nový mobiliář. Cyklisté by měli mít vyhrazený pruh od Pionýrské po Antonína Macka. V navazujícím prostoru by měli být vedeni do piktogramového koridoru. To by přispělo k jejich bezpečnosti. Denně ulicí totiž projede 15–16 tisíc vozidel. Počítáme i s novými přechody pro chodce u křižovatek se Šumavskou a Ptašínského,“ přiblížil investiční záměr radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl

V úseku mezi Pionýrskou a Pešinovou se také přesunou parkovací stání z chodníků do zálivů a vzniknou nová místa pro imobilní. Předběžně se počítá také s doplněním stromové aleje po obou stranách. V celém úseku bude také několik podzemních kontejnerových hnízd. Jedná se zatím o orientační představu. Přesný popis řešení bude k dispozici v dalších stupních dokumentace. Předpokládaná cena investice je 739,6 milionů korun včetně DPH.

 

 

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.cz

 

Nejnovější tiskové zprávy

Meet the Mayor – špičkoví vědci, podnikatelé či akademici působící v Brně se opět setkali se zástupci města

Brno se profiluje jako mezinárodní metropole podporující vědu, výzkum i inovace. Neobejde se proto bez soustavné podpory a lákání talentů a spolupráce se zahraničními experty. Nedílnou součástí těchto aktivit je i společné setkávání. Jedním z příkladů může být včerejší akce Meet the Mayor.

Kaple sv. Antonína Paduánského v Žabovřeskách se utká v soutěži o nejlépe opravenou památku v kraji

Jihomoravský kraj pravidelně vyhlašuje soutěž o nejlépe opravenou kulturní památku za uplynulý rok. Do tohoto klání se letos přidává i statutární město Brno s rekonstruovanou kaplí sv. Antonína Paduánského v Žabovřeskách. Radní dnes souhlasili s podáním přihlášky.

Nápady na zlepšení města je opět možné přihlásit do Dáme na vás

Víte o něčem, co by prospělo vaší ulici? Vaší čtvrti? Chybí tam nějaká služba? Projekty, které by pozvedly život v Brně o úroveň výš a na které by vám stačilo 5 milionů korun, lze ode dneška až do 15. května přihlašovat do letošního (už sedmého) ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás.

I v letošním roce se mohou Brňané těšit na sportovní a zábavní akce pod taktovkou městské společnosti STAREZ-SPORT

Společnost STAREZ-SPORT každoročně pro město Brno pořádá řadu akcí a projektů. Na dnešním zasedání radní projednali změny pro letošní rok. Některé akce se dočkají větší podpory nebo se upraví jejich organizace.