Štefánikova bude přátelštější pro chodce, cyklisty i řidiče. Město zpracuje investiční záměr - Tiskový servis

Štefánikova bude přátelštější pro chodce, cyklisty i řidiče. Město zpracuje investiční záměr

  • 31. srpna 2022
  • 2 minuty čtení

Kvalitní uliční prostor s potřebnými podmínkami pro všechny druhy dopravy, vhodné parkovací plochy a dostatek zeleně. Tak by mohla za pár let vypadat ulice Štefánikova. Brněnští radní dnes souhlasili se zpracováním investičního záměru, který by měl Štefánikově v úseku mezi Pionýrskou a Pešinovou dát lepší podobu. 

„V rámci navržených změn čekají v daném úseku stavební úpravy také některé zastávky, které nesplňují podmínky pro bezbariérovost a bezpečné užívání. Přibude také nový mobiliář. Cyklisté by měli mít vyhrazený pruh od Pionýrské po Antonína Macka. V navazujícím prostoru by měli být vedeni do piktogramového koridoru. To by přispělo k jejich bezpečnosti. Denně ulicí totiž projede 15–16 tisíc vozidel. Počítáme i s novými přechody pro chodce u křižovatek se Šumavskou a Ptašínského,“ přiblížil investiční záměr radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl

V úseku mezi Pionýrskou a Pešinovou se také přesunou parkovací stání z chodníků do zálivů a vzniknou nová místa pro imobilní. Předběžně se počítá také s doplněním stromové aleje po obou stranách. V celém úseku bude také několik podzemních kontejnerových hnízd. Jedná se zatím o orientační představu. Přesný popis řešení bude k dispozici v dalších stupních dokumentace. Předpokládaná cena investice je 739,6 milionů korun včetně DPH.

 

 

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.cz

 

Další články z rubriky