Přeskočit na obsah

Štefánikova bude přátelštější pro chodce, cyklisty i řidiče. Město zpracuje investiční záměr

31. srpna 2022
Kvalitní uliční prostor s potřebnými podmínkami pro všechny druhy dopravy, vhodné parkovací plochy a dostatek zeleně. Tak by mohla za pár let vypadat ulice Štefánikova. Brněnští radní dnes souhlasili se zpracováním investičního záměru, který by měl Štefánikově v úseku mezi Pionýrskou a Pešinovou dát lepší podobu. 

„V rámci navržených změn čekají v daném úseku stavební úpravy také některé zastávky, které nesplňují podmínky pro bezbariérovost a bezpečné užívání. Přibude také nový mobiliář. Cyklisté by měli mít vyhrazený pruh od Pionýrské po Antonína Macka. V navazujícím prostoru by měli být vedeni do piktogramového koridoru. To by přispělo k jejich bezpečnosti. Denně ulicí totiž projede 15–16 tisíc vozidel. Počítáme i s novými přechody pro chodce u křižovatek se Šumavskou a Ptašínského,“ přiblížil investiční záměr radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl

V úseku mezi Pionýrskou a Pešinovou se také přesunou parkovací stání z chodníků do zálivů a vzniknou nová místa pro imobilní. Předběžně se počítá také s doplněním stromové aleje po obou stranách. V celém úseku bude také několik podzemních kontejnerových hnízd. Jedná se zatím o orientační představu. Přesný popis řešení bude k dispozici v dalších stupních dokumentace. Předpokládaná cena investice je 739,6 milionů korun včetně DPH.

 

 

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.cz

 

Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.