Přeskočit na obsah

Štefánikova bude přátelštější pro chodce, cyklisty i řidiče. Město zpracuje investiční záměr

31. srpna 2022
Kvalitní uliční prostor s potřebnými podmínkami pro všechny druhy dopravy, vhodné parkovací plochy a dostatek zeleně. Tak by mohla za pár let vypadat ulice Štefánikova. Brněnští radní dnes souhlasili se zpracováním investičního záměru, který by měl Štefánikově v úseku mezi Pionýrskou a Pešinovou dát lepší podobu. 

„V rámci navržených změn čekají v daném úseku stavební úpravy také některé zastávky, které nesplňují podmínky pro bezbariérovost a bezpečné užívání. Přibude také nový mobiliář. Cyklisté by měli mít vyhrazený pruh od Pionýrské po Antonína Macka. V navazujícím prostoru by měli být vedeni do piktogramového koridoru. To by přispělo k jejich bezpečnosti. Denně ulicí totiž projede 15–16 tisíc vozidel. Počítáme i s novými přechody pro chodce u křižovatek se Šumavskou a Ptašínského,“ přiblížil investiční záměr radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl

V úseku mezi Pionýrskou a Pešinovou se také přesunou parkovací stání z chodníků do zálivů a vzniknou nová místa pro imobilní. Předběžně se počítá také s doplněním stromové aleje po obou stranách. V celém úseku bude také několik podzemních kontejnerových hnízd. Jedná se zatím o orientační představu. Přesný popis řešení bude k dispozici v dalších stupních dokumentace. Předpokládaná cena investice je 739,6 milionů korun včetně DPH.

 

 

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.cz

 

Nejnovější tiskové zprávy

Minulost i budoucnost. Zoo Brno slaví 70 let od otevření výstavou v Urban centru

V letošním roce slaví brněnská zoo 70 let od svého otevření. Historii, současnost i budoucnost a význam Zoo Brno představuje nová výstava v Urban centru, která začne ve čtvrtek 25. května a potrvá do 10. července.

Město osadilo střechy osmi městských budov fotovoltaikou, ušetří 20 milionů korun

Městská akciová společnost SAKO Brno SOLAR dokončuje instalaci fotovoltaických panelů na střechách osmi  budov v majetku města. Současně podává žádost o dotace na dalších 55 výroben a v různých fázích projektové přípravy má rozpracováno 70 realizací

Muzejku by měl do konce měsíce opustit problematický nájemce, budova se potom snad konečně dočká slíbeného znovuotevření restaurace

Dlouhodobé neplacení nájemného a záloh na energie, svévolné úpravy interiérů bez respektu k památkové hodnotě objektu, nefungující domluva a nakonec vyjádření na hraně pomluvy – takový je odkaz, který po sobě zanechává nájemce někdejší proslulé Muzejky. Po osmi letech marného čekání na nápravu dostal nájemce výpověď a do 31. května má prostory vyklidit. 

Projekt Nebýt na to sama II Míří k realizaci

Brněnští radní dnes projednali bod týkající se vítězného projektu participativního rozpočtu. Pokračovat budou aktivity zaměřené na lidi, již procházejí onkologickou léčbou Nebýt na to sama II.