Přeskočit na obsah

Stavební práce na Bauerově omezí od 20. března vjezd do Pisáreckých tunelů, změny se dotknou i parkování a MHD

08. března 2023
Rekonstrukce velkého městského okruhu v úseku Bauerova, zahájení výstavby parkovacích ploch u plánované multifunkční haly u výstaviště a další menší stavební práce v této lokalitě si od 20. března vyžádají změny v organizaci dopravy.

Dopravní omezení se dotknou úseku ulice Bauerova od velodromu po mimoúrovňovou křižovatku na Hlinkách. Pro řidiče a cestující městskou hromadnou dopravou jsou především důležité následující změny:

1)    Beze změn je trasa pro automobilovou dopravu od Komína a Žabovřesk do Pisáreckého tunelu. Totéž platí pro výjezd, který bude možný pouze směrem na Žabovřeskou.

2)    Průjezdy aut Bauerova – Pisárecký tunel a Hlinky – Pisárecký tunel budou vedeny po objízdné trase Pisáreckou.

3)    Dojde ke zrušení parkovacích míst podél areálu výstaviště od velodromu po 9. bránu BVV.

4)    Mění se rozložení zastávek MHD.
·         Ve směru od Pisárek do centra bude zastávka Riviéra přesunuta 150 metrů směrem blíž Poříčí.
·         Ve směru z centra na Pisárky bude zastávka Velodrom přesunuta před výstavní halu B, zastávka Riviéra bude zrušena, zastávka Bauerova zůstane v provozu.

5)    Zůstává zachován přechod u zastávky Bauerova, který obslouží i pěší z blíže posunuté zastávky Riviéra.

Uvedený stav potrvá do 11. dubna. O dalších změnách v dopravě u navazující etapy prací bude veřejnost informována.

„Uvědomujeme si, že se jedná o poměrně velké dopravní omezení, takže s ohledem na blížící se jarní prázdniny informujeme řidiče a cestující městskou hromadnou dopravou s předstihem. Výsledkem prací bude rekultivované území, zrekonstruovaná Bauerova, přes kterou povedou 2 lávky pro pěší, nová samostatná komunikace pro MHD, nové zastávky i parkovací plochy pro celou lokalitu, kde pro návštěvníky plánované multifunkční haly, koupaliště Riviéra a výstaviště vznikne celkem 426 parkovacích míst,“ uvedl radní pro dopravu Petr Kratochvíl.

Kontakt pro média

Tiskové středisko MMB

Nejnovější tiskové zprávy

Nová zeleň a parky. Brno podpoří projekty městských částí

Brno podpoří vznik nových parků a také revitalizace stávající zeleně v jednotlivých městských částech. Radní navrhují poslat peníze celkem na 15 projektů a 6 studií parků či lesoparků. Tyto finance musí ještě schválit zastupitelé.

Přímé vlakové spojení Brna a vídeňského letiště má pokračovat, jezdit se bude v lepších časech než doposud

Půlroční pilotní provoz brzy skončí, vlaky na trase Brno – vídeňské letiště Schwechat by však měly v závazku takzvané veřejné služby jezdit dál. Rychleji a v lepších časech. Linku finančně podporovanou městem Brnem má s novým jízdním řádem od 11. června 2023 provozovat dopravce Gepard Express.

Peníze z rezidentního parkování podpoří pět nových dopravních projektů

Celkem 94 180 000 korun z Fondu mobility využije město na podporu pětice nových projektů. Peníze podle dnešního rozhodnutí brněnských radních půjdou na vybudování parkoviště na Vlnité a Rysově či cyklocargo překladiště u Zvonařky, dále na projekt Pastelky u škol nebo edukační kampaň brněnských hasičů. Z již schválených projektů se pak financí dočká parkovací dům na Šumavské a parkoviště na Řezáčově. Přesun peněz bude ještě schvalovat Zastupitelstvo města Brna.

Kreativci mohou dostat na realizaci svých projektů rovný milion korun

Přesně milion korun má být rozdělen mezi celkem 7 subjektů, které uspěly se svým projektem v rámci 3. etapy dotačního programu Pro Kreativní Brno. Žádosti dnes projednala Rada města Brna, konečné rozhodnutí náleží městskému zastupitelstvu.