Stavbaři usadili lávku pro pěší na VMO Tomkovo náměstí, Rokytova - Tiskový servis

Stavbaři usadili lávku pro pěší na VMO Tomkovo náměstí, Rokytova

  • 30. listopadu 2021
  • 2 minuty čtení

Na Velkém městském okruhu Tomkovo náměstí, Rokytova dnes stavbaři umístili lávku pro pěší. Ta bude sloužit mimo provozu chodců také pro umístění vodovodu a kabeláže přes řeku Svitavu mezi nábřežími ulic Kaloudova a Dolnopolní. Lávku dělníci smontovali z pěti částí a následně ji osadili jako jeden kus. Objekt vyjde město na více než 33 milionů korun.

„Lávku na místo přivezli už přibližně před dvěma týdny z Královopolské strojírny. Všech pět dílců se podařilo na stavbu dopravit bez významnějších omezení v dopravě. Minulých čtrnáct dní pak stavbaři montovali těchto pět dílů k sobě. Dnes díky tomu bylo možné osadit lávku jako jeden kus. Osazení se obešlo bez dopravních omezení. Lávka je klíčová i z technického hlediska, jelikož v ní budou uloženy inženýrské sítě,“ uvedla primátorka města Markéta Vaňková. 

Na osazení lávky na opěry bylo v harmonogramu vyčleněno půl hodiny, následujících pět hodin potrvá korektura správného umístění a vyvažování konstrukce do správné polohy. Lávka vyjde na více než 33 milionů korun. Ačkoli se osazuje už nyní, zatím nebude v provozu. Chodci ji budou moci využít podle předpokladů na jaře příštího roku. 

Tato akce je součástí velkého projektu budování Velkého městského okruhu Tomkovo náměstí, Rokytova. Na něm spolupracuje město s Ředitelstvím silnic a dálnic. „Doposud máme hotovou přípravu území a většinu demolic. V prosinci bychom měli zahájit demolici Sokolovny. Na Dukelské se pracuje na inženýrských sítích a v současnosti se do ulice vracejí koleje, aby mohlo být území obslouženo v souvislosti s vlakovou výlukou, která začne v polovině prosince. Dále budujeme opěrnou zeď na Provazníkově, kde pak bude vybudována tzv. nová Provazníkova. Mezi Maloměřickým nádražím a ulicí Rokytova se pak budují pilíře mostní estakády, která spojí Tomkovo náměstí s Rokytovou,“ popsal ředitel brněnského závodu Ředitelství silnic a dálnic David Fiala.

Mgr. Anna Dudková

Tiskové středisko MMBtel.: +420 542 172 272mobil: +420 770 179 563e-mail: tis@brno.cz

Další články z rubriky