Přeskočit na obsah

Statický posudek stadionu za Lužánkami vypracuje Fakulta stavební VUT v Brně

19. dubna 2023

Souhrnné zhodnocení stavebně-technického a statického stavu konstrukcí fotbalového stadionu za Lužánkami zajistí pro město Brno Fakulta stavební Vysokého učení technického v Brně. Smlouvu o dílo dnes schválili brněnští radní.

„Půjde o poměrně rozsáhlý soubor prací. Provede se a vyhodnotí diagnostický průzkum konstrukčních prvků a celků stavebních objektů stadionu, na to pak navážou statické výpočty jejich reálné mechanické únosnosti dle aktuálně platných norem. Výsledkem pak bude souhrnné hodnocení stavebně-technického a statického stavu konstrukcí spolu s návrhem nutných stavebních opatření pro zajištění požadované bezpečnosti objektu. Dostaneme také informace o takzvané zbytkové životnosti stadionu,“ uvedl radní města Brna pro oblast sportu Tomáš Aberl a dodal: „Jak jsme již avizovali, z posudku tak vyplyne i to, jestli, za jakých omezení či s jakými nutnými úpravami je možné stadion dočasně využívat.“

Doba trvání zakázky je vzhledem k rozsahu a závažnosti hodnocení 4 měsíce od uzavření smlouvy o dílo. Město zpracovateli uhradí 713 800 korun bez DPH.

Kontakt pro média

Tiskové středisko MMB

Nejnovější tiskové zprávy

Nevyužité fotbalové hřiště v Bosonohách se díky participativnímu rozpočtu proměnilo ve „Sportovně-relaxační lesní zónu“

Ukázkami jízdy na pumptracku i závody pro děti a mládež ve čtvrtek slavnostně odstartuje novou kapitolu své existence někdejší fotbalové hřiště v bosonožském lese. Myšlenka jeho revitalizace uspěla v roce 2020 v participativním rozpočtu a o tři roky a tři miliony později je „Sportovně-relaxační lesní zóna“ připravená na návštěvníky a návštěvnice. 

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

AKTUALIZACE 3. 10. 13:45 Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ dnes odstartovala křtem galerijní tramvaje. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. ročníku Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.