Starý velodrom uvolní místo aréně Komety. Vejde se do ní 12 tisíc lidí

  • 27. září 2018
  • 2 minuty čtení
(rek) - Vedení města Brna už ví, jak bude využitý areál velodromu u výstaviště poté, až vznikne nový modernější v Komárově. Starý velodrom půjde k zemi a na jeho místě vyroste multifunkční aréna s kapacitou 12 tisíc diváků, která bude místem pořádání významných sportovních, kulturních i společenských akcí. Díky ní by se město například mohlo pokusit ucházet o spolupořadatelství mistrovství světa v ledním hokeji v roce 2024.

Vyplývá to z memoranda, které v úterý schválilo Zastupitelstvo města Brna. To by mělo zajišťovat spolupráci mezi městem Brnem, Jihomoravským krajem, a akciovými společnostmi Veletrhy Brno a KOMETA GROUP při přípravách budování multifunkčního sportovního a kulturního centra. To by mělo začít vznikat v roce 2021. 

"Aréna bude stát na místě dnešního velodromu. Dohoda je výsledkem intenzivního několikaměsíčního jednání mezi všemi, kteří se memorandem zavázali ke spolupráci. Nechtěli jsme ztrácet čas odkládáním příprav, v následujících měsících díky tomu by měla Kometa začít s přípravou projektu. Multifunkční hala městu dlouhodobě schází," řekl primátor Petr Vokřál. 

Investorem stavby bude KOMETA GROUP, která by podle plánů měla halu později i provozovat. Aréna přitom začne vznikat až tehdy, když budou na místě velodromu uvolněné pozemky. Její stavba tedy bude navazovat na budování nového velodromu na Komárově.

Multifunkční aréna bude mít kapacitu přibližně 12 tisíc míst, vnitřní zázemí pro pořádání sportovních i kulturních akcí, prostory pro občerstvení diváků a také dostatek parkovacích míst. její cena je odhadována na 1,4 miliardy korun. 

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít