Přeskočit na obsah

Starý velodrom uvolní místo aréně Komety. Vejde se do ní 12 tisíc lidí

27. září 2018 2 minuty čtení
(rek) - Vedení města Brna už ví, jak bude využitý areál velodromu u výstaviště poté, až vznikne nový modernější v Komárově. Starý velodrom půjde k zemi a na jeho místě vyroste multifunkční aréna s kapacitou 12 tisíc diváků, která bude místem pořádání významných sportovních, kulturních i společenských akcí. Díky ní by se město například mohlo pokusit ucházet o spolupořadatelství mistrovství světa v ledním hokeji v roce 2024.

Vyplývá to z memoranda, které v úterý schválilo Zastupitelstvo města Brna. To by mělo zajišťovat spolupráci mezi městem Brnem, Jihomoravským krajem, a akciovými společnostmi Veletrhy Brno a KOMETA GROUP při přípravách budování multifunkčního sportovního a kulturního centra. To by mělo začít vznikat v roce 2021. 

"Aréna bude stát na místě dnešního velodromu. Dohoda je výsledkem intenzivního několikaměsíčního jednání mezi všemi, kteří se memorandem zavázali ke spolupráci. Nechtěli jsme ztrácet čas odkládáním příprav, v následujících měsících díky tomu by měla Kometa začít s přípravou projektu. Multifunkční hala městu dlouhodobě schází," řekl primátor Petr Vokřál. 

Investorem stavby bude KOMETA GROUP, která by podle plánů měla halu později i provozovat. Aréna přitom začne vznikat až tehdy, když budou na místě velodromu uvolněné pozemky. Její stavba tedy bude navazovat na budování nového velodromu na Komárově.

Multifunkční aréna bude mít kapacitu přibližně 12 tisíc míst, vnitřní zázemí pro pořádání sportovních i kulturních akcí, prostory pro občerstvení diváků a také dostatek parkovacích míst. její cena je odhadována na 1,4 miliardy korun. 

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren, foto: MMB
Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren

Co s průmyslovými budovami v mezidobí, kdy je přestanou využívat Teplárny Brno a než se území přebuduje na tzv. chytrou čtvrť Špitálka? Nad tím se zamýšleli studenti tří brněnských univerzit v soutěži MUNISS, kterou každoročně pořádá město. Jejich nápady teď prezentují výstavní panely v ulicích města.

V anketě se lidé těsně vyjádřili pro rozšíření parku na místo stávajících likusáků, foto: Hvězdárna Brno
Anketa o likusáky: Výsledek je těsný, město bude hledat koncepční řešení s VUT

Přes patnáct set lidí se zapojilo do ankety, která řešila budoucnost pěti likusáků na Kraví hoře. Výsledky hovoří těsně pro jejich odstranění a rozšíření parku. Vzhledem k vyrovnanému hlasování bude ale město brát v úvahu i potřeby kreativců, kteří zde dnes mají zkušebny a ateliéry. Koncepční řešení chce hledat s VUT, majitelem zbylé, rozsáhlejší části areálu.

Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky
Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky

Do 30. listopadu 2022 mají lidé šanci ukončit některé exekuce, které v minulosti vznikly z veřejnoprávních dluhů, a to za výhodných podmínek. Již druhé Milostivé léto začalo 1. září.

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.