Startuje bohatý víkend: přivítejte jaro či nakupte na blešácích - Tiskový servis

Startuje bohatý víkend: přivítejte jaro či nakupte na blešácích

  • 15. března 2024
  • 2 minuty čtení
  • Tadeáš Mima

Jaro se již dostává ke slovu, a proto je nezapomeňte pořádně přivítat. Ideální šanci máte o víkendu v brněnské zoo nebo u řeky Svitavy. Nenechte si ujít ani nákupy na bleších trzích a na bazaru květin, současně začíná festival zaměřený na veganství. Sportovní bitvu vyhlíží místní korfbalisté.

Vítání jara v brněnské zoologické zahradě. Foto: Zoo Brno
Vítání jara v brněnské zoologické zahradě. Foto: Zoo Brno

V pátek a sobotu se koná bazar pokojových květin u Kvítek v bytě na Údolní 19. Seženete tam široké zásoby rostlin včetně jejich semen za nejnižší ceny. Připraven bude i koutek k rozebrání zdarma nejen s květinami, ale také s květináči nebo pěstitelskými doplňky. Během pátku bude otevřeno od 11 do 18 hodin, o den později pak mezi 11. a 16. hodinou.

Bohatý sobotní program doplní akce v Technickém muzeu nazvaná Vandrování za řemesly. Rodinný den představí hravými úkoly dětem řadu řemesel, a to z historie i současnosti. Zvláštním hostem se stane lektorka a dětská spisovatelka Klára Smolíková. Dorazte kdykoliv v rozmezí 10–17 hodin, podrobný harmonogram najdete zde.


Bleší trh v restauraci U Průmyslovky. Foto: Facebook "U Průmyslovky" (Logáro)

Opomenout nelze ani blížící se jaro, na jehož vítání se chystají v Zoo Brno. V sobotu od 9.00 do 16.30 hodin tam navštivte vzdělávací stezku, komentovaná krmení či vystoupení na pódiu. Co vše se bude dít, zjistíte na webu zoologické zahrady.

Jaro přivítáte také v neděli podél řeky Svitavy. Začíná se od 14.30 hodin u parku Tkalcovská, kde nebudou scházet tvořivé aktivity pro děti ani živá hudba. V 15.30 hodin pak startuje setkání v Černovicích na Zvěřinově ulici, kam následně dorazí průvod z Tkalcovské. Na místě se potom spustí Morana a s ní i zima po vodě pryč.

Víkend bude zaslíbený i blešákům, jeden z nich se pořádá v sobotu mezi 14.00 a 18.00 hodin U Průmyslovky. V restauraci kromě různorodého sortimentu naleznete také drobné pohoštění. Kromě toho se uskuteční od soboty do neděle MINT market v Tržnici Brno s pestrou nabídku českého designu, přírodní kosmetiky nebo šperků. Otevírací dobu i další detaily hledejte zde.


Utkání brněnského korfbalového týmu. Foto: Zonerama BRIng

V plánu mimo jiné je VeganFest, jenž přinese tematické přednášky, workshopy či stánky s občerstvením. Program se odehraje o tomto víkendu v prostorách Co.Labs na Kounicově 22, načež bude pokračovat také v dalších dnech. Více si přečtěte přímo na stránkách festivalu.

Na sport přijďte v neděli od 17.15 hodin do sportovní haly v Maloměřicích, kde brněnští korfbalisté hostí v osmém kole extraligy České Budějovice. Přestože si domácí tým už s předstihem zajistil první příčku tabulky, duel s jihočeským soupeřem rozhodně nebere na lehkou váhu.

Další články z rubriky