Startovací byty na Plynárenské, Pekařské a Stamicově se otevírají novým nájemcům

  • 30. července 2021
  • 2 minuty čtení
(zob; AKTUALIZOVÁNO 9. 8.) – Pro mladé páry je připraveno šest nových domovů v programu startovacích bytů. Během celého srpna můžete podávat přihlášky, poté proběhne slosovaní jednotlivých uchazečů. Do programu startovacích bytů se můžou přihlásit mladé páry či rodiny, aby díky příznivému nájmu mohly našetřit do budoucna na bydlení.

Žadatelé o tento typ bytu musí splňovat několik podmínek. Maximální věk každého z partnerů je 35 let. Dalším kritériem je výše příjmu páru dohromady, ta nesmí být nižší než 28 530 korun a vyšší než 60 625 korun. Do programu se smí kvůli velikosti bytů hlásit maximálně 5členné rodiny. Nájemní smlouva se uzavírá na tři roky s možností prodloužení o dva roky. 

Aktuální nabídka startovacích bytů obsahuje tři byty na Plynárenské, jeden v centru města na Pekařské a dva byty na Stamicově v Kohoutovicích. 

Byty se nacházejí v rekonstruovaných domech, které jsou majetkem města. Dům na Plynárenské nabízí tři byty, první má velikost 2+1 v 5. nadzemním podlaží s plochou 72,2 m? a se sklepem 1,2 m?. Další prostor má výměru 47,3 m? a velikost 2+kk, nachází se ve 4. nadzemním podlaží a také má sklep 1,2 m?. Poslední byt na Plynárenské je 1+1 s výměrou 54,2 m? a sklepem 1,5 m? v 5. nadzemním podlaží.

Dům na Pekařské má byt o velikosti 1+1 s výměrou 51,5 m? ve 2. nadzemním podlaží. 

Na Stamicově se můžete hlásit o byt 1+1 v 6. nadzemním podlaží s plochou 48,4 m?  a se sklepní kójí o velikosti 1,3 m? . Druhý byt má také velikost 1+1, nachází se v 7. nadzemním podlaží. Byt má obytnou plochu 48,4 m?  se sklepní kóji velkou 1,3 m?. 

Žádost o účast ve výběrovém řízení lze dodat na podatelnu Magistrátu města Brna v zalepené obálce s označením „Startovací byt“. Na obálce uveďte jméno a kontaktní e-mailovou adresu jednoho z žadatelů, na kterou budou odesílány další informace. Všechny detaily o nabídce i podmínkách získání startovacích bytů najdete zde. 

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít