Přeskočit na obsah

Starší sourozenec pomůže přijetí mladšího dítěte do mateřské školy

16. března 2022

Upravená pravidla pro přijímání dětí do mateřských škol nově zohledňují mladší sourozence stávajících žáčků. Rozšíření bodového systému dnes schválili radní města Brna.

Systém pro přijímaní dětí do mateřských škol zohledňuje celou řadu proměnných. Ta jsou jednoduše vyhodnotitelná díky elektronickým přihláškám. Základním kritériem je místo trvalého pobytu v příslušném obvodu mateřské školy. Na dalším místě se nachází věk dítěte, kdy v rámci povinného předškolního vzdělávání jsou přednostně přijímáni spádoví pětiletí žáčci. Dále se bodové hodnocení snižuje podle věku. Nyní se v Brně daří umisťovat děti od tří let.  

„Situace v brněnských mateřských školách je mnohdy složitá. Velmi často se rodiče setkávali s problémy umístit mladší děti do stejné mateřinky jako staršího sourozence. Vznikaly kvůli tomu složité problémy s logistikou a těm bychom chtěli do budoucna systémově zabránit. Nová úprava tomu zamezí, protože rodiče již při vyplňování přihlášky uvedou tuto skutečnost a ta bude následně bodově ohodnocena. Což ve výsledku znamená zvýhodnění mladších sourozenců,“ vysvětlil první náměstek primátorky města Brna Petr Hladík. „Návrh na změnu pravidel vychází z požadavků rodičů. Pevně věřím, že změna ušetří rodinám mnoho stresu při vstupu do předškolního stupně vzdělávání,“ dodal.  

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Teplárny Brno snižují cenu tepla

Teplárny Brno s platností od 1. 3. 2023 snižují cenu tepla. Cena tepelné energie na výstupu ze sekundární sítě bude 1 350 Kč/GJ bez DPH (1 485 Kč/GJ s DPH) a na výstupu z primární sítě bude činit 1 190 Kč/GJ bez DPH (1 309 Kč/GJ s DPH). Hlavním důvodem, který umožnil teplo zlevnit, jsou nižší náklady na nákup zemního plynu a emisních povolenek. Průměrná domácnost se spotřebou 20 GJ ročně tak zaplatí asi o 3 740 korun méně než při cenách platných od listopadu loňského roku.

Rezidentní parkování se příští rok rozšíří do osmi nových oblastí

Harmonogram rozšiřování oblastí placeného stání pro rok 2024 dnes schválili brněnští radní. V příštím roce se tak podle dokumentu rezidentní parkování rozšíří do osmi oblastí. S modrými čárami se setkají řidiči v Žabovřeskách, Brně-severu, Novém Lískovci i Židenicích. Zároveň rada odsouhlasila nařízení, které je prvním krokem v zavedení rezidentního parkování do oblasti 1-22 Červený kopec. Ta se do systému připojí 17. dubna letošního roku.

Začne se pracovat na projektové dokumentaci k novému mostu přes Svitavu

Jak bude vypadat nový most přes Svitavu spojující Husovice a Židenice, už víme. Loni byl vyhlášen vítěz architektonické soutěže – společnost WILLIAM MATTHEWS ASSOCIATES LIMITED z Velké Británie. V tuto chvíli pokračuje příprava veřejné zakázky na zpracování projektové dokumentace v režimu jednacího řízení bez uveřejnění. Radní dnes na svém jednání souhlasili s jejím zadáním.

Město podporuje příchod 20 špičkových zahraničních vědců

Dvacítka špičkových zahraničních odborníků může zamířit do Brna a Jihomoravského kraje. Dostanou příležitost zapojit se do fungování místní vědecké komunity, a to díky projektu ENhancing REsearch CApacity in MOravia (EnReCaMo). Ten dnes podpořili brněnští radní.