Přeskočit na obsah

STAREZ-SPORT bude od příštího roku provozovat další čtyři střediska

18. prosince 2019

Radní dnes schválili tři smlouvy a jeden dodatek smlouvy, díky kterým bude městská společnost STAREZ-SPORT provozovat střediska v Zubří, Brněnských Ivanovicích a Pisárkách. Dodatek se týkal areálu Vodova, který bude společnost provozovat od jara příštího roku.

Mám radost, že se nabídka městské společnosti rozšíří o další čtyři střediska. Areál v Zubří je ideální pro pořádání škol v přírodě, firemních akcí, táborů nebo adaptačních kurzů. V Brněnských Ivanovicích budou nadále trénovat mladí fotbalisté. V Pisárkách připravujeme výstavbu sportovně-rekreačního areálu, už nyní někteří sportovci využijí prostory staré tělocvičny. V březnu příštího roku pak přejde do správy STAREZ-SPORTu areál Vodova,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

AREÁL V ZUBŘÍ

Areál se nachází v obci Zubří u Nového Města na Moravě. Je dopravně dostupný, vč. příjezdu pro zásobování. Je tam přírodní rybníček se skluzavkou, víceúčelové hřiště s umělým povrchem, dětské hřiště, hřiště na plážový volejbal a dostačující parkovací plochy. Areálem prochází běžkařská trať. Celková ubytovací kapacita střediska je až 114 lůžek. 

TRÉNINKOVÉ CENTRUM V BRNĚNSKÝCH IVANOVICÍCH

Sportovní areál tvoří 2 fotbalová hřiště (hlavní a tréninkové), víceúčelové hřiště, víceúčelová budova (šatny, ubytování, kanceláře) a parkoviště. V zimě je na ploše víceúčelového hřiště umístěna nafukovací hala. Areál se využívá pro trénink zejména mládežnických celků Zbrojovky Brno, v zimě je k dispozici také ostatním brněnským i mimobrněnským fotbalovým klubům až do pozdních večerních hodin, a to i o víkendech. Sportovní centrum tvoří nezbytnou složku pro přípravu talentované fotbalové mládeže.

SPORTOVNĚ-REKREAČNÍ AREÁL V PISÁRKÁCH 

STAREZ-SPORT aktuálně připravuje zadání pro výběr zpracovatele projektové dokumentace pro strategický projekt města Brna „Sportovně-rekreační areál Pisárky – lokalita Za Anthroposem“. Schválený harmonogram projektu počítá s výstavbou od konce roku 2021 do začátku roku 2023.

AREÁL VODOVA

V červnu 2018 město Brno a STAREZ-SPORT uzavřely smlouvu o provozování sportovního areálu Vodova. Město pověřilo STAREZ-SPORT s účinností od 10. 3. 2020 správou, provozováním a poskytováním služeb tohoto sportovního areálu. Jedná se o sportovní centrum pro halové a nehalové sporty a kluziště. Dále se zde dají pořádat kulturní, společenské a výstavní akce. K areálu patří také administrativní část, restaurace, hotel, občerstvení, dílny, prostory provozního a technického zabezpečení i parkoviště.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz  
Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.