Přeskočit na obsah

STAREZ-SPORT bude od příštího roku provozovat další čtyři střediska

18. prosince 2019
Radní dnes schválili tři smlouvy a jeden dodatek smlouvy, díky kterým bude městská společnost STAREZ-SPORT provozovat střediska v Zubří, Brněnských Ivanovicích a Pisárkách. Dodatek se týkal areálu Vodova, který bude společnost provozovat od jara příštího roku.

Mám radost, že se nabídka městské společnosti rozšíří o další čtyři střediska. Areál v Zubří je ideální pro pořádání škol v přírodě, firemních akcí, táborů nebo adaptačních kurzů. V Brněnských Ivanovicích budou nadále trénovat mladí fotbalisté. V Pisárkách připravujeme výstavbu sportovně-rekreačního areálu, už nyní někteří sportovci využijí prostory staré tělocvičny. V březnu příštího roku pak přejde do správy STAREZ-SPORTu areál Vodova,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

AREÁL V ZUBŘÍ

Areál se nachází v obci Zubří u Nového Města na Moravě. Je dopravně dostupný, vč. příjezdu pro zásobování. Je tam přírodní rybníček se skluzavkou, víceúčelové hřiště s umělým povrchem, dětské hřiště, hřiště na plážový volejbal a dostačující parkovací plochy. Areálem prochází běžkařská trať. Celková ubytovací kapacita střediska je až 114 lůžek. 

TRÉNINKOVÉ CENTRUM V BRNĚNSKÝCH IVANOVICÍCH

Sportovní areál tvoří 2 fotbalová hřiště (hlavní a tréninkové), víceúčelové hřiště, víceúčelová budova (šatny, ubytování, kanceláře) a parkoviště. V zimě je na ploše víceúčelového hřiště umístěna nafukovací hala. Areál se využívá pro trénink zejména mládežnických celků Zbrojovky Brno, v zimě je k dispozici také ostatním brněnským i mimobrněnským fotbalovým klubům až do pozdních večerních hodin, a to i o víkendech. Sportovní centrum tvoří nezbytnou složku pro přípravu talentované fotbalové mládeže.

SPORTOVNĚ-REKREAČNÍ AREÁL V PISÁRKÁCH 

STAREZ-SPORT aktuálně připravuje zadání pro výběr zpracovatele projektové dokumentace pro strategický projekt města Brna „Sportovně-rekreační areál Pisárky – lokalita Za Anthroposem“. Schválený harmonogram projektu počítá s výstavbou od konce roku 2021 do začátku roku 2023.

AREÁL VODOVA

V červnu 2018 město Brno a STAREZ-SPORT uzavřely smlouvu o provozování sportovního areálu Vodova. Město pověřilo STAREZ-SPORT s účinností od 10. 3. 2020 správou, provozováním a poskytováním služeb tohoto sportovního areálu. Jedná se o sportovní centrum pro halové a nehalové sporty a kluziště. Dále se zde dají pořádat kulturní, společenské a výstavní akce. K areálu patří také administrativní část, restaurace, hotel, občerstvení, dílny, prostory provozního a technického zabezpečení i parkoviště.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz  
Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.