Přeskočit na obsah

Spousta zábavy a snížené vstupné. Riviéra se bude loučit s letní sezonou i s prázdninami

18. srpna 2021
Zpěváci, hudební skupiny, komik Miloš Knor, moderátor Michal Nesvadba, tanečník Jan Onder, mažoretky, akvabely a mnozí další se budou snažit zpříjemnit dětem i dospělým poslední prázdninový víkend na koupališti Riviéra při tradiční akci Rozloučení s prázdninami. Bonusem k tomu všemu bude v tyto dny, tedy 28.–29. srpna, také snížené vstupné. S úpravou ceníku, kterou předložila společnost STAREZ–SPORT, provozující koupaliště a pořádající tuto akci, dnes souhlasili brněnští radní.

Společnost STAREZ–SPORT, a. s., postupuje při vybírání vstupného podle platných ceníků, přičemž ceny reguluje a schvaluje Rada města Brna. Ta také dnes v souvislosti s konáním akce Rozloučení s prázdninami schválila dočasnou změnu v ceníku základního vstupného na koupaliště Riviéra ve dnech 28.–29. srpna 2021. Celodenní vstupné pro osoby patnáctileté a starší činí 50 korun, děti do 14 let včetně mají vstup zdarma.

„Před třemi lety investovalo město do oprav Riviéry, která je v jeho majetku, 218 a půl milionu korun. Investice do jednoho z nejhezčích brněnských, a dokonce českých koupališť se nám vrací v ohlasech spokojených návštěvníků. Koupání, slunění a sportování uprostřed krásné přírody se jim snažíme zpříjemnit také tradičními akcemi pro celé rodiny, jako je Rozloučení s prázdninami. Aby si pestrý program – bez toho, že to výrazně zasáhne do jejich rodinného rozpočtu – mohly užít třeba i vícečetné rodiny, snížila společnost STAREZ–SPORT se souhlasem města po dobu konání akce, tedy 28. a 29. srpna, vstupné do areálu,“ uvedl
1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

„Program je tak bohatý, že nepochybně zaujme dospělé i děti, které možná i zapomenou, že už je konec prázdnin. Zazpívat a zahrát přijedou Heidi Janků, Pavel Callta, vokální skupina Kru Kru Voices, kapela Golden Delicious i bubeníci z Ritmo Factory. Na bránice nám zaútočí komik Miloš Knor, děti jistě pobaví jejich oblíbený moderátor Michal Nesvadba nebo tanečník Honza Onder a je pro ně připravena i hudební pohádka
a kouzelnické představení. Všichni bez rozdílu věku taky určitě ocení vystoupení mažoretek nebo akvabel.
A chybět nebude ani skákací hrad,“

upozornil na to nejpodstatnější z programu akce Petr Hladík.  

„Naším cílem je poskytnout Brňanům i návštěvníkům města co nejvíce příležitostí ke sportování, odpočinku
i zábavě a Rozloučení s prázdninami to všechno v sobě spojuje,“
dodal radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Více informací lze získat na stránkách www.rozloucenisprazdninami.cz.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Pětice sportovních klubů chce žádat o podporu z NSA na zlepšení stavu sportovišť. Město jim přislíbilo spolufinancování

Další rozvoj regionální i nadregionální sportovní infrastruktury má zajistit čerpání investičních dotací ze čtyř výzev Národní sportovní agentury. Aby měli brněnští žadatelé šanci uspět, město jim chce přislíbit potřebnou finanční spoluúčast. Dnes tuto podporu doporučili brněnští radní, finálně ještě musí rozhodnout zastupitelé.

Co si myslí Brňané a Brňanky, zjistí město snadněji díky nové anketní platformě

Vyjádřit svůj názor i jinde než v komentáři na Facebooku a jednou za čtyři roky u volebních uren budou Brněnští moci už od letošního podzimu díky novému systému městských anket. Jednotná platforma pro ně vzniká na webu Dáme na vás.

Sedmdesátá sezóna brněnské hvězdárny začíná návštěvnickým rekordem

V úterý 3. října 2023 navštívil Hvězdárnu a planetárium Brno 223 771. návštěvník. Překonal se tak divácký rekord z roku 2022, kdy za celých 12 měsíců dorazilo 223 770 kosmoplavců. Jinak řečeno, letošní rok je v „brněnském vesmírném přístavu“ obzvlášť rušný a neméně rušná bude i sedmdesátá sezóna, do které právě vstupuje.

Přírodní vědy, informatika a polytechnické vzdělávání v novém. Na ZŠ Bosonožská se připravuje rekonstrukce učeben

Rekonstrukce a stavební úpravy se chystají na Základní škole Bosonožská díky dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Bude se jednat o vybudování odborných učeben pro přírodní vědy, polytechnické vzdělávání a pro práci s digitálními technologiemi. Brněnští radní dnes na své schůzi schválili manuál realizace projektu a doporučili zastupitelům souhlasit s podmínkami přijetí dotace.