Přeskočit na obsah

Spolupráce města s investory přináší zrychlení výstavby dalších 686 bytů, na infrastrukturu půjde přes 39 milionů

23. února 2022
Město načíná druhý rok, kdy za jednotných podmínek podepisuje s investory smlouvy o spolupráci při výstavbě veřejné dopravní a technické infrastruktury. Dnes radní projednali a doporučili zastupitelstvu pět dalších projektů.

„Nastavený způsob spolupráce se velmi osvědčil a potvrzuje, že je výhodný jak pro město, tak pro subjekty, které v Brně chtějí stavět.  Investoři se také na základě smluv zavazují poskytnout do městem spravovaného Fondu developerských projektů finanční příspěvky nebo adekvátní plnění. Prostředky se pak využijí v lokalitě městské části, která je konkrétní stavbou dotčena. Lze z nich stavět veřejnou infrastrukturu, jako například vodovody a kanalizaci, silnice, parkoviště, chodníky či cyklostezky, školky a školy, část trasy MHD nebo parkové a rekreační plochy. V prvním roce tak s městem spolupracovalo 14 subjektů plánujících výstavbu, hodnota jejich příspěvku byla 153 815 384 korun. Díky spolupráci se také může začít rychleji stavět třeba 2298 nových bytů,“ zrekapitulovala primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Klíčovými čísly lze popsat i dnes projednávané smlouvy. „Sjednaná výše investičního příspěvku je přes 19 milionů korun, dalších 20 milionů dostane město v případě výstavby mateřské školy na ulici Střední, zrychlí se výstavba 686 bytů,“ doplnila aktuální data primátorka Markéta Vaňková.

„Dvě stavby na pozemcích původního výrobního areálu firmy Beghelli mezi ulicemi Poříčí a Rybářská plánuje společnost IMPERA line, a. s. Stávající areál bude zdemolován a na uvolněných pozemcích vzniknou polyfunkční budovy zahrnující administrativu, obchod, služby, bydlení a ubytování. IMPERA sprint otevřený podílový fond hodlá v městské části Brno-Komín na ulici Podveská realizovat novostavbu polyfunkčního objektu s 20 bytovými a 22 nebytovými jednotkami. Záměrem společnosti Roosendaal Videnska, s. r. o., je úprava komplexu obchodního centra Vídeňská mezi ulicemi Vídeňská, Strážní a Vsetínská,“ popsal projednávané záměry investorů radní pro investice David Grund.

„Poslední projednávaná smlouva bude uzavřena se společností KLIMINVEST CZ, a. s., která chce stavět Residenční park Štefánikova, Brno mezi ulicemi Štefánikova a Staňkova na ploše bývalých Jaselských kasáren. Tato smlouva o spolupráci vychází z dohody o narovnání uzavřené mezi městem a společností KLIMINVEST CZ v dubnu 2020, která udělala tečku za spory táhnoucími se od roku 2012,“ sdělila primátorka Markéta Vaňková.

Informace o Zásadách pro spolupráci s investory na rozvoji veřejné infrastruktury statutárního města Brna jsou k dispozici na webu města Brna: https://www.brno.cz/podnikatel-investor/zasady-pro-spolupraci-s-investory/.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Dáme na vás: v úterý se otevře nové sportoviště v Medlánkách

Nejenom obyvatelé Medlánek se mohou těšit na další zrekonstruované místo pro sportování v pěkném prostředí a dobře dostupné lokalitě.

Kultura zná svoje priority na roky 2023–2025. Druhý akční plán ještě musí schválit zastupitelé

Proces připomínkování a projednávání Akčního plánu Strategie kultury a kreativních odvětví města Brna na roky 2023–2025 dnes fakticky ukončila Rada města Brna, zbývá schválení zastupitelstvem.

Na prvňáčky bude v září ve třídách opět čekat dárkový balíček od Brna

Kvalitní pastelky, vodovky nebo sešit do školy, ale taky volnočasová hra Double, bonbony nebo tetovačka – to všechno udělá radost malým školákům a školačkám, kteří v září zahájí svou základoškolskou éru. Tisíce dárkových balíčků město spolu s Teplárnami rozdává už popáté. Radní dnes schválili firmu, která sety pro město připraví na míru.

Město stále ulehčuje spojení s vídeňským letištěm

Od prosince loňského roku město Brno zajišťuje přímé vlakové spojení s vídeňským letištěm. Pro větší pohodlí cestujících také od února nabízí zvýhodněné parkování na P+R v Líšni, ze kterého zájemce zdarma odveze vůz dopravního podniku na vlakové nádraží. Služba bude pokračovat i nadále.